Weekendowa prognoza pogody: Z dnia na dzień coraz cieplej. Na termometrach ponad 20°C

I stało się! Nadeszło upragnione przez wielu ciepło. W ten weekend temperatura będzie wzrastać z dnia na dzień. W niedzielę na termometrach zobaczymy nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Do tego przeważać będzie słoneczna aura, co sprawi, że będzie całkiem przyjemnie.

Warto zaznaczyć, że zażegnamy przymrozki, ale będzie chłodno. Nocą z piątku na sobotę temperatura minimalna spadnie miejscami do 3 stopni Celsjusza, a nocą z soboty na niedzielę do 6 stopni Celsjusza.

Piątek przyniesie dużo słońca. Wszędzie będzie pogodnie, lecz po południu na południu oraz południowym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu pochodzenia konwekcyjnego. Niewykluczone, że lokalnie słabo zagrzmi. Na pozostałym obszarze bez opadów. Wiatr będzie słaby, w porywach do 30 km/h. Na termometrach wszędzie zobaczymy 14 stopni Celsjusza, jedynie w okolicach Włodawy oraz Chełma niewykluczony wzrost do 15 stopni Celsjusza.

Sobota będzie cieplejsza. Na termometrach zobaczymy od 16 stopni Celsjusza na południu oraz w centrum, do 17 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Wiatr nadal będzie słaby, w porywach do 35 km/h. Na niebie będzie mnóstwo pogodnego nieba i bez opadów. Jedynie na południowym zachodzie możliwe są pojedyncze słabe burze.

Niedziela to już powiew letniego ciepła. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni Celsjusza na południu do 21 stopni Celsjusza na północy. Podobnie jak w sobotę porywy wiatru osiągną prędkość 35 km/h. Na niebie bez zmian. Wszędzie, bez wyjątku, przeważać będzie słoneczna pogoda. Mówiąc krótko, będzie naprawdę bardzo przyjemnie.

Kolejne dni to kontynuacja przyjemnego ciepła. Szczegóły już wkrótce w tygodniowej prognozie pogody. Miłego weekendu!

Fot: Kiryła Konrad

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Nadciąga przymrozek. Komunikat meteorologiczny dotyczący najbliższej nocy.
Next post Za nami kolejna zimna noc. Temperatura w wielu miejscach spadła poniżej zera.