Tygodniowa prognoza pogody: Sucho z ryzykiem wystąpienia przymrozków.

W nadchodzącym tygodniu nie widać znaczącej poprawy. Prognozy wskazują na kontynuację suchego okresu, z temperaturami oscylującymi w okolicach 18-20°C. Brak opadów tylko pogorszy sytuację związaną z deficytem opadów, a dodatkowo możemy spodziewać się momentów, w których będą towarzyszyć nam przymrozki. To z pewnością nie są dobre informacje dla rolników.

Poniedziałkowy poranek przywita nas przymrozkiem. W całym województwie temperatura na wysokości 2 metrów spadnie do 2/-1°C, a przy gruncie nawet do -5°C. W ciągu dnia będzie pogodnie, a na termometrach zobaczymy od 17°C na południu do 18°C na północy województwa. Wiatr będzie słaby, w porywach do 25 km/h, z kierunków północno-wschodnich.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna, ze spadkiem temperatury do 7-5°C, bez przymrozków.

We wtorek będzie pogodnie i bez opadów. Temperatury na termometrach będą oscylować od 15°C na południu do 17°C na północy województwa. Wiatr będzie wschodni, w porywach do 40 km/h.

Noc z wtorku na środę będzie bezchmurna, z temperaturą na poziomie 5°C. Ponieważ niebo będzie bezchmurne, spodziewam się, że temperatura będzie nieco niższa, co może skutkować wystąpieniem przymrozków na obszarze całego województwa.

Środa będzie bez zmian. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 15°C na południu do około 17°C na północy. Na niebie pojawią się niegroźne chmury, z których niestety nadal nie spadnie deszcz. Wiatr wiejący z kierunków wschodnich, w porywach do 45 km/h, mogący potęgować odczucie chłodu.

Kolejne dni to kontynuacja chłodniejszej aury z ryzykiem delikatnych przygruntowych przymrozków. Zmiany mogą nadejść dopiero w weekend. Na termometrach zobaczymy wartości przekraczające 20°C, oraz istnieje szansa na opady deszczu. Nie będą to co prawda duże opady, ale zawsze to coś.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Przymrozki nie odpuszczają. Miniona noc przyniosła ujemne temperatury.
Next post Uwaga ! Poniedziałkowy poranek z większym przymrozkiem do -5°C