Uwaga ! Poniedziałkowy poranek z większym przymrozkiem do -5°C

Przymrozki nie odpuszczają. Minionej nocy temperatura na wysokości 2 metrów spadła miejscami do zera. Niestety, nadchodzącej nocy z niedzieli na poniedziałek temperatury mogą być jeszcze niższe, a niewykluczone, że przy gruncie miejscami temperatura spadnie do -5°C.

Najbliższej nocy warunki na przymrozki będą niestety idealne. Brak wiatru oraz zachmurzenia nie wróży nic dobrego. Do nocy pozostało jeszcze mnóstwo godzin, więc radzimy zabezpieczyć swoje uprawy, bo będzie bardzo zimno.

Prognozy na wysokości 2 metrów zakładają temperatury na poziomie 2/0°C. Z racji, że warunki będą idealne, należy oczekiwać, że miejscami na wysokości 2 metrów temperatura o poranku spadnie nawet do -1°C.

Przy gruncie prognozy zakładają temperatury od 1 do -3°C. Tutaj również można spodziewać się znacznie niższych temperatur, ponieważ punktowo temperatura może spaść nawet do -5°C.

Takie temperatury będą stanowiły zagrożenie dla wielu upraw, dlatego jeśli to możliwe, koniecznie je zabezpieczcie. Przed nami bez wątpienia trudna noc dla rolników oraz sadowników.

fot: Truskawki u Musialika

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Tygodniowa prognoza pogody: Sucho z ryzykiem wystąpienia przymrozków.
Next post W lasach najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Poprawy sytuacji nie widać.