Za nami kolejna zimna noc. Temperatura w wielu miejscach spadła poniżej zera.

Za nami kolejna, ale na szczęście ostatnia, tak zimna noc. W wielu miejscach temperatura przy gruncie spadła grubo poniżej zera. Są również miejsca, gdzie spadki poniżej zera zostały odnotowane na wysokości 2 metrów. Poniżej znajdą Państwo podsumowanie nocy wraz z temperaturami, które zostały odnotowane na stacjach IMGW, ale także prywatnych.

Zgodnie z naszą prognozą, minionej nocy temperatura na wysokości 2 metrów spadła do zera. Miejscami jednak warunki były na tyle idealne, że odnotowano blisko -2 stopnie Celsjusza.

Najzimniej spośród stacji IMGW było w Tomaszowie Lubelskim. Tam temperatura spadła do -1.8 stopnia Celsjusza. Kolejnym zimnym miejscem był Zamość z temperaturą wynoszącą -1.7 stopnia Celsjusza. Z kolei najcieplej było w okolicach Chełma, dokładnie w miejscowości Bezek. Tam temperatura spadła do 4.2 stopnia Celsjusza.

Miejscowości Bezek i Żadżanne dzieli w linii prostej około 25 km. To doskonale pokazuje, że na niewielkim obszarze różnica temperatur może być całkiem duża, a niekiedy podobne różnice temperatur mogą panować na naprawdę niewielkim obszarze. Wiele tutaj zależy od ukształtowania terenu.

Przy gruncie temperatura w Terespolu spadła do -2 stopni Celsjusza, w Włodawie do -1 stopnia Celsjusza, a w Lublinie do -3 stopni Celsjusza.

Fot: Polska Borowka

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł

W końcu będzie ciepło

Previous post Weekendowa prognoza pogody: Z dnia na dzień coraz cieplej. Na termometrach ponad 20°C
Next post Marzec 2024 ekstremalnie ciepły. Tak ciepło jeszcze nigdy nie było.