Nadciąga przymrozek. Komunikat meteorologiczny dotyczący najbliższej nocy.

W ciągu najbliższych godzin na obszarze całego województwa temperatura przy gruncie spadnie poniżej -4 stopni Celsjusza. Spadki temperatury poniżej zera lokalnie spodziewane są również na wysokości 2 metrów.

Jak wskazują prognozy, najbliższej nocy niebo na terenie całego województwa będzie całkowicie bezchmurne. Do tego dochodzi niemalże bezwietrzna pogoda. Oznacza to idealne warunki do mocnych spadków temperatury. Prognozy sugerują temperatury w okolicach 0-1 stopnia Celsjusza na wysokości 2 metrów. Jednakże, z uwagi na doskonałe warunki, spodziewam się, że temperatury będą nieco niższe, niż jest to prognozowane. Zwłaszcza na terenach otwartych czy zagłębieniach, zwanych inaczej mrozowiskami.

Aktualnie niebo nad województwem jest pokryte chmurami, ale z upływem czasu zachmurzenie będzie ustępować. Na szczęście będzie to, póki co ostatnia tak zimna noc. Od jutra noce będą dużo cieplejsze, co oznacza, że zażegnamy przymrozki. Przypominamy jednak, że przed nami maj oraz okres tzw. zimnych ogrodników, więc kto wie, czy przymrozki jeszcze nie powrócą…

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia

Oby kolejne noce były cieplejsze

Previous post Wkrótce termometry wskażą ponad 20 stopni Celsjusza. Kiedy zrobi się cieplej i jaka będzie majówka ?
Next post Weekendowa prognoza pogody: Z dnia na dzień coraz cieplej. Na termometrach ponad 20°C