Wkrótce termometry wskażą ponad 20 stopni Celsjusza. Kiedy zrobi się cieplej i jaka będzie majówka ?

W ostatnich dniach mamy do czynienia z paskudną pogodą, bardziej przypominającą wczesną wiosnę lub nawet, biorąc pod uwagę mroźne poranki, jesień. Poranne przymrozki, a ostatnio nawet mrozy, wyrządziły w branży rolniczej mnóstwo szkód. Na szczęście w niedalekiej przyszłości czeka nas upragniony wzrost temperatur. Niebawem termometry znowu pokażą wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza.

Tak naprawdę już dziś (środa) jest ostatnim dniem, kiedy na termometrach zobaczyliśmy jednocyfrowe wartości. Dziś, z uwagi na przemieszczający się niż wraz z opadami deszczu, w najcieplejszym momencie dnia zobaczyliśmy tylko 9 stopni Celsjusza

Od jutra czekają nas zmiany na lepsze, ponieważ z dnia na dzień będzie robiło się cieplej. Prognoza na najbliższe 3 dni. Kliknij tutaj

Ciepły będzie nadchodzący weekend. W sobotę na termometrach zobaczymy wartości na poziomie 17 stopni Celsjusza, a w niedzielę wskażą one 21 stopni Celsjusza. Do tego nie będzie zbyt wielu chmur, więc zrobi się naprawdę przyjemnie. Nadchodzący tydzień również będzie przyjemny. Będziemy pod wpływem wyżu, co oznacza mnóstwo słońca oraz brak opadów. W ciągu dnia temperatury będą oscylować w przedziale od 20 do 24 stopni Celsjusza, a nocami spadną do 10-13 stopni Celsjusza.

To może być udana majówka…

Trzeba przyznać, że w tym roku w dni świąteczne pogoda dopisuje. W święta wielkanocne mieliśmy temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza i wiele chwil ze słońcem, a wygląda na to, że majówka będzie podobna, co sprawi, że nasz majówkowy wypoczynek może być udany. Jednakże należy podkreślić słowo MOŻE. Należy mieć na uwadze fakt, że są to prognozy długoterminowe, które mogą ulec zmianie. Do omawianego okresu pozostał jeszcze tydzień, więc wiele tu może się jeszcze wydarzyć, tym bardziej że w prognozach po majówce widać ochłodzenie.

Niemniej jednak, prognozy na tę chwilę wyglądają naprawdę obiecująco. 1 oraz 2 maja przewiduje się dużo słońca, niewielki wiatr oraz temperaturę na poziomie 23-24 stopni Celsjusza. 3 maja początkowo również będzie słonecznie i ciepło. Na termometrach temperatura będzie oscylować w granicach 22-24 stopni Celsjusza. Dopiero wieczorem z zachodu na wschód będą przemieszczać się burze.

Podsumowując najbliższe dni, spodziewane jest ocieplenie i poprawa pogody, która jednak nie potrwa wiecznie, ponieważ po majówce widać znaczące ochłodzenie. Warto również wspomnieć o tym, że maj to czas tzw. zimnych ogrodników i przymrozków, które zapewne niestety pojawią się również w tym roku. Ale nie odbiegajmy daleko w przyszłość… jak to będzie, czas pokaże.

Więcej informacji na temat przyszłego tygodnia pojawi się w tygodniowej prognozie pogody.

Fot: Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Pilne: Biała Podlaska- Znaleziono niewybuchy bomb lotniczych. Trwa ewakuacja mieszkańców.
Next post Nadciąga przymrozek. Komunikat meteorologiczny dotyczący najbliższej nocy.