Weekendowa prognoza pogody: Wraca upał. Wydano ostrzeżenie

Jeśli przepadacie za upalną aurą, to mamy dla was dobre wieści. Sobota oraz niedziela w województwie lubelskim przyniosą temperatury na poziomie 30-32°C.

Piątek przyniesie liczne rozpogodzenia. W ciągu dnia będzie pogodnie, ale nie zabraknie chmur, z których punktowo spadnie deszcz. Podobnie jak wczoraj, opady będą konwekcyjne, co może sprawić, że lokalnie słabo zagrzmi. Dodatkowo niewykluczone jest, że na niebie ponownie pojawią się zalążki trąby powietrznej. Opady będą krótkotrwałe, lecz intensywne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 22°C. Będzie wietrznie, z porywami wiatru do 40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1013 hPa.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Kliknij <TUTAJ>

Sobota będzie słoneczna z niewielkim, niegroźnym zachmurzeniem. Będzie gorąco i upalnie, bo na termometrach w całym województwie zobaczymy 29°C. Punktowo jednak temperatura może wzrosnąć do 30°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 35-40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1012 hPa.

Niedziela początkowo będzie słoneczna. W godzinach popołudniowych może dochodzić do powstawania rozproszonych komórek burzowych, które mogą pojawić się wszędzie, lecz największe prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk jest na zachodzie oraz w centrum województwa. Na termometrach zobaczymy od 29-30°C na zachodzie do 31-32°C na wschodzie województwa. Wiatr w dalszym ciągu w porywach osiągnie prędkość 35-45 km/h. Jedynie w trakcie burz będzie silniejszy, w porywach do 70 km/h. Dodatkowo, w trakcie burz suma opadu wyniesie 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1012 hPa.

Fot: Pixbay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuza

Nie cierpię upałów dla mnie 25 stopni to już upał

Previous post Prognoza na czwartek 04.07.2024 dla województwa lubelskiego.
Next post Czeka nas upalny tydzień. Temperatura może przekroczyć 35°C. Padną lokalne rekordy ?