Weekendowa prognoza pogody: Możliwe gwałtowne burze. Nie zabraknie również słonecznych chwil.

Nadchodzące dni przyniosą zarówno burzowe, jak i spokojne chwile. Gwałtowne zjawiska spodziewane są jedynie w piątek. Następnie, w sobotę, czeka nas dużo pogodnego nieba. Niedziela również może przynieść lokalne burze, które jednak nie będą już gwałtowne i będą miały rozproszony charakter.

Piątek – Od godzin wczesnoporannych nad województwem lubelskim mogą występować opady deszczu oraz burze. Układ burzowy dotrze nad nasze województwo około godziny 06:00. Poranne burze mogą być groźne i w trakcie ich trwania mogą wystąpić silne porywy wiatru do 90 km/h, nawalne opady deszczu do 40 litrów na metr kwadratowy oraz opady gradu o średnicy 1-3 cm. Istnieje minimalne ryzyko wystąpienia trąby powietrznej. Burze w godzinach porannych wystąpią w szczególności w południowych regionach.

W ciągu dnia warunki do rozwoju burz będą sprzyjające, co przyczyni się do powstania kolejnych licznych komórek burzowych. Zjawiska te nadal mogą być gwałtowne, a także istnieje możliwość pojawienia się trąby powietrznej. Szczegóły na ten temat pojawią się w ostrzeżeniu. Oprócz burz będzie pogodnie, a na termometrach zobaczymy od 24°C do 25°C. Wiatr będzie w porywach osiągał do 35 km/h, natomiast w trakcie burz będzie silny i porywisty.

Sobota będzie pogodna, z możliwymi symbolicznymi, przelotnymi opadami deszczu na północy. Nad resztą województwa bez opadów. Wiatr słaby, w porywach do 30 km/h. Na termometrach zobaczymy od 21°C na północy do 22°C na pozostałym obszarze.

Niedziela będzie pogodna, lecz w godzinach popołudniowych mogą utworzyć się pojedyncze, rozproszone burze. Zjawiska te nie będą gwałtowne. W trakcie burz należy spodziewać się silniejszych porywów wiatru do 70-80 km/h, opadów deszczu do 30 litrów na metr kwadratowy oraz gradu o średnicy 1-2 cm. Na termometrach przyjemne wartości – wszędzie zobaczymy 24°C. Wiatr będzie słaby, w porywach do 30 km/h, jedynie w trakcie burz silniejszy.

Fot: Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Fala wezbraniowa na Wiśle dociera do województwa lubelskiego. Poziom wody wzrośnie o około 1,5 metra
Next post Przed nami burzowe godziny. Miejscami burze mogą być gwałtowne. Istnieje ryzyko zejścia trąby powietrznej.