W województwie lubelskim przybywa opadów oraz burz. Możliwe podtopienia. Komunikat meteorologiczny.

Zgodnie z prognozami minionej nocy w powiecie hrubieszowskim oraz tomaszowskim spadło według systemu rainGRS od 30 do nawet 50 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze, gdzie obowiązywało ostrzeżenie, na szczęście było spokojnie.

Radar opadów i detektor wyładowań <KLIKNIJ TUTAJ>

Od kilku godzin na obszarze całego województwa obowiązuje 2. stopień zagrożenia przed opadami i burzami. Obecnie (11:30) nad zachodnią, południową oraz centralną częścią województwa możemy zaobserwować rozwój konwekcji. Punktowo występują intensywne opady deszczu, miejscami grad oraz pojedyncze wyładowania atmosferyczne.

O godzinie 11:30 wyładowania atmosferyczne obserwowane są w okolicach Lublina, Kodnia oraz Kraśnika. W ciągu najbliższych godzin liczba punktowych opadów oraz burz będzie się zwiększać. Niestety komórki burzowe oraz opadowe są mocno uwodnione, dlatego w najbliższym czasie w wielu miejscach może dojść do podtopień, tym bardziej że opady przemieszczają się dosyć wolno, a miejscami przybierają charakter stacjonarny, co oznacza, że stoją w miejscu. Dlatego punktowo kulminacja opadów może być znacząca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Intensywne opady deszczu oraz burze. Możliwe podtopienia. Wydano ostrzeżenie 2 stopnia
Next post Ulewy, wezbrania rzek i liczne podtopienia. W Zamościu spadło ponad 80 l wody ! Możliwa fala wezbraniowa na Wiśle.