Tygodniowa prognoza pogody: Gorąco oraz burzowo. Opady będą punktowe.

Nadchodzący tydzień niestety przyniesie identyczny typ pogody, z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Oznacza to, że dominować będzie gorąca aura z lokalnymi, rozproszonymi burzami. Opady będą miały charakter miejscowy, więc nie wszędzie popada, co oznacza, że w niektórych regionach susza będzie się nadal pogłębiać.

Sytuacja w wielu miejscach jest tragiczna, i nic nie wskazuje na to, by miała się ona poprawić. Choć w ostatnich dniach lokalnie solidnie padało, opady te nie zdołały poprawić sytuacji związanej z suszą. Zwilżone zostało tylko kilka centymetrów gleby, ponieważ większość wody spłynęła ze względu na intensywność opadów. Aby susza została w jakimś stopniu złagodzona, potrzebne są kilkudniowe, przelotne opady deszczu, których niestety nie widać na horyzoncie.

Jak widać na powyższej grafice, w przyszłym tygodniu na termometrach pojawią się przyjemne wartości. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 27°C, we wtorek i środę 26°C, w czwartek 25°C, w piątek 26°C, w sobotę 28°C, a w niedzielę 30°C.

Codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, możliwe będą burze. Podobnie jak w ostatnich dniach, burze będą miały charakter punktowy, więc opady nie wystąpią wszędzie. Burze na ogół nie powinny być gwałtowne, ale szczególnym zagrożeniem mogą być intensywne opady deszczu oraz grad.

Pamiętajmy, że prognoza ma charakter długoterminowy. Szczegóły będą pojawiać się w prognozach 3-dniowych oraz ostrzeżeniach meteorologicznych. Życzymy miłego tygodnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Gmina Hanna: Niszczące gradobicie dotknęło wieś Dańce. „Straty są stuprocentowe”
Next post Potrzeba porządnego deszczu. W lasach ekstremalne zagrożenie pożarowe !