Tygodniowa prognoza pogody: Gorąco oraz burzowo. Lokalnie zjawiska będą gwałtowne.

W najbliższych dniach czeka nas dynamiczna pogoda. Po spokojnej aurze nie będzie już śladu, ponieważ codziennie na obszarze całego województwa mogą występować burze, które lokalnie mogą być gwałtowne. Jeśli chodzi o temperatury, to najbliższe dni zapowiadają się gorąco, z temperaturami sięgającymi 27°C.

W końcu, po bezdeszczowym okresie, w najbliższych dniach jest szansa na opady deszczu. Niestety będą to opady burzowe, więc nie wszędzie mogą się pojawić, a tam, gdzie wystąpią, będą intensywne. Nie poprawią one znacząco sytuacji związanej z suszą. Mimo to każda kropla wody jest teraz na wagę złota, więc lepsze to niż nic.

Jak widać na powyższej grafice, codziennie aż do niedzieli w województwie lubelskim mogą pojawiać się burze. Początkowo możemy liczyć na liczne rozpogodzenia, jednak w godzinach popołudniowych może dochodzić do rozwoju burz, które miejscami mogą być gwałtowne. Trudno dokładnie przewidzieć, gdzie zagrzmi, ponieważ na burze narażone jest całe województwo. Burze to zjawisko lokalne, więc w jednej miejscowości może porządnie padać, a kilka kilometrów dalej może być nadal sucho. Tak więc miejcie to na uwadze.

W poniedziałek na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 24°C, we wtorek oraz środę 26°C, w czwartek 25°C, a w piątek, sobotę i niedzielę 27°C.

Burza to zjawisko lokalne…

Miniona doba dokładnie pokazała, co mamy na myśli, pisząc, że burza to zjawisko lokalne. W wielu miejscach nie spadła ani jedna kropla deszczu, a na przykład w miejscowości Frampol w krótkim czasie spadło 43,7 litrów wody na każdy metr kwadratowy. W okolicach Opola Lubelskiego dodatkowo spadły duże ilości gradu, które zabieliły krajobrazy i zniszczyły uprawy. Niestety, takiej pogody można spodziewać się w najbliższych dniach. W kilku miejscach solidnie popada, a w innych dalej będzie się rozwijać susza.

W trakcie burz spodziewane są intensywne opady deszczu do 30-40 litrów wody na każdy metr kwadratowy, silniejszy wiatr w porywach do 70 km/h oraz punktowo opady gradu o średnicy 1-3 cm. Warto zaznaczyć, że nawet najsłabsza burza niesie ze sobą zagrożenie, dlatego jeśli zobaczycie nadchodzącą burzę, natychmiast schrońcie się w domu. Na koniec jeszcze raz zaznaczam: burza to zjawisko lokalne, więc nie wszędzie się pojawi.

Fot: Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 3-dniowa prognoza pogody: Wzrost temperatury oraz upragnione opady.
Next post Spadło tyle gradu, że krajobrazy się zabieliły. Uprawy zdewastowane