Prognoza na wtorek: Dużo słońca oraz wietrznie. Zagrożenie pożarowe wzrośnie.

Poniedziałek, zgodnie z zapowiedzią przyniósł wysokie temperatury. W Terespolu odnotowano 23.5°C, Włodawie również 23.5°C, w Jarczewie 24.7°C, w Lublinie 24.2°C, w Puławach 26.7°C, a w Zamościu 22.9°C. Prognozy wskazują, że jutro sytuacja będzie podobna.

We wtorek przewiduje się niewielkie zachmurzenie w centralnej i północnej części województwa, ale dominować będzie słoneczna pogoda. Dużym minusem tego dnia będzie silny wiatr, osiągający prędkość około 40 km/h w porywach, podobnie jak dzisiaj. Pomimo przyjemnych wartości na termometrach, wiatr sprawił, że temperatura odczuwalna była nieco niższa. Tak będzie i jutro.

Na termometrach zobaczymy przyjemne temperatury, oscylujące od 22°C w Biłgoraju, Dołhobyczowie, Zamościu i Kraśniku do 23°C w Chełmie, Lublinie oraz Białej Podlaskiej. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1028 hPa. Wiatr z kierunków południowo-wschodnich.

W związku z panującymi wyższymi temperaturami i wiatrem, który wysusza glebę, przewiduje się wzrost zagrożenia pożarowego. W lasach już obowiązuje drugi stopień zagrożenia. Według prognoz IMGW we wtorek w województwie lubelskim zagrożenie pożarowe będzie wysokie, a nawet bardzo wysokie. Z uwagi na słoneczną i bezdeszczową pogodę w najbliższych dniach, spodziewa się pogorszenia sytuacji związanej z zagrożeniem pożarowym.

Fot: Kiryła Konrad

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Tygodniowa prognoza pogody: Ciepło i słońce zadomowi się na dłużej. Majówka będzie idealna
Next post Bialskie niewybuchy już zneutralizowane. Zobacz wideo z poligonu.