Prognoza na najbliższe dwa dni 24-25 czerwca

Choć poniedziałek rozpoczęliśmy dosyć paskudnie, kolejne dni przyniosą stabilizację pogody. Pojawi się więcej słońca oraz nastąpi znaczny wzrost temperatury.

Dziś (poniedziałek) rano zachmurzenie całkowite występuje w północnych regionach województwa lubelskiego. Na pozostałym obszarze mamy jeszcze dużo bezchmurnego nieba. Jak wynika z prognoz oraz obrazów satelitarnych, strefa zachmurzenia przemieszcza się w kierunku południowym, dlatego w ciągu najbliższych godzin nasunie się również nad południowe regiony i wszędzie wystąpi zachmurzenie duże i całkowite.

Wraz z zachmurzeniem mogą pojawić się niewielkie, przelotne opady deszczu o charakterze symbolicznym. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach wszędzie zobaczymy maksymalnie 20°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 35 km/h, co, z uwagi na małą ilość słońca, negatywnie wpłynie na odczucie temperatury. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa.

We wtorek wciąż można spodziewać się dużego zachmurzenia z licznymi rozpogodzeniami. Na termometrach będą już znacznie przyjemniejsze wartości: od 24°C na południu do 25°C na północy. Padać nie powinno, choć nie można wykluczyć punktowych, niewielkich, przelotnych opadów deszczu, które będą symboliczne. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 20 km/h, a ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1020 hPa.

Fot: Konrad Kiryła

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Wydano ostrzeżenie 3 stopnia. W najbliższych godzinach wystąpią groźne burze. Komunikat meteorologiczny
Next post Zrobi się upalnie. Wydano ostrzeżenie 1 stopnia. Prognoza na najbliższe dni