Prognoza na najbliższe dni. Czeka nas ochłodzenie. Niewykluczone przymrozki.

Tegoroczna majówka była doskonała. Przez cały długi majowy weekend cieszyliśmy się słońcem i temperaturami sięgającymi 25 stopni Celsjusza. Niestety, na początku nowego tygodnia spodziewane jest ochłodzenie z ryzykiem przygruntowych przymrozków.

Poniedziałek: W ciągu dnia możemy spodziewać się licznych rozpogodzeń, lokalnie może słabo zagrzmieć oraz pokropić deszcz. Zaznaczam, że opady nie będą intensywne. Na termometrach od 21 stopni Celsjusza na zachodzie oraz centrum do 23 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 45 km.

Wtorek przyniesie dużą ilość chmur, ale spokojnie słonecznych chwil również nie zabraknie. Padać nie powinno, choć nie można wykluczyć miejscami symbolicznych przelotnych opadów deszczu. Na termometrach od 14 stopni Celsjusza na północy do 16 stopni Celsjusza na krańcach południowych. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 40-45 km/h.

Noc z wtorku na środę przyniesie spadki temperatury na wysokości 2 metrów od 5 stopni Celsjusza na zachodzie oraz południu do 3-4 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Ze względu na dużą ilość bezchmurnego nieba oraz niewielki wiatr, w środę rano przy gruncie mogą wystąpić spadki temperatury do zera, lokalnie nawet do -1 stopnia Celsjusza. Przymrozki spodziewane są obecnie na północy oraz wschodzie województwa lubelskiego.

Środa wszędzie na termometrach przyniesie 17 stopni Celsjusza. Na niebie przewaga bezchmurnego nieba z niewielkim wiatrem, który w porywach osiągnie prędkość 24 km/h.

Fot: Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 3-dniowa prognoza pogody: Ciepło z ekstremalnym zagrożeniem pożarowym.
Next post Burze w lubelskim. Komunikat meteorologiczny