Prognoza na długi weekend: Ciepło oraz burzowo. Zjawiska mogą być gwałtowne. Ryzyko podtopień.

W trakcie długiego weekendu pogoda powinna nam sprzyjać, ponieważ nie zabraknie słońca oraz ciepła. Nie zabraknie również lokalnych burz, które w sobotę mogą być gwałtowne. W czwartek oraz piątek również zagrzmi, lecz prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie niewielkie, a zjawiska będą na ogół słabe.

Czwartek oraz piątek przyniosą praktycznie identyczną pogodę. Na termometrach zobaczymy wartości sięgające 23-24°C. Na niebie pojawi się niewielka ilość niegroźnych chmur oraz dużo słońca. W godzinach popołudniowych oraz wieczornych może dochodzić do rozwoju burz. Zjawiska, jak wynika z danych, nie powinny być gwałtowne. Warto również zaznaczyć, że szanse na wystąpienie burz w tych dniach są bardzo niewielkie, lecz należy liczyć się z tym, że gdzieś na pewno zagrzmi. Wiatr w czwartek w porywach osiągnie prędkość 40 km/h, a w piątek 25 km/h. Ciśnienie w czwartek w Lublinie wyniesie 1009 hPa, a w piątek 1008 hPa.

W sobotę na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 23°C na południu do 24°C na północy. Początkowo będzie pogodnie, lecz w godzinach popołudniowych spodziewany jest rozwój burz. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk na terenie całego województwa lubelskiego będzie duże. Jak wynika z najnowszych wyliczeń, komórki burzowe w sobotę mogą być mocno uwodnione, co może skutkować lokalnymi podtopieniami, ponieważ w krótkim czasie może spaść około 50 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 35 km/h. Jedynie w trakcie burz będzie silny i porywisty. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1009 hPa.

Radar opadów oraz detektor wyładowań. Kliknij Tutaj

Niedziela będzie już nieco spokojniejsza, lecz nie można wykluczyć wystąpienia słabych burz oraz przelotnych opadów deszczu. Na termometrach wciąż przyjemne wartości na poziomie 23°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1009 hPa.

Jeśli masz ochotę, możesz postawić mi kawę. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł bardziej udoskonalić stronę internetową i dodać potrzebne funkcje. W planach jest również aplikacja mobilna. Z góry dziękuję za każde wsparcie, które przyczyni się do rozwoju portalu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W czwartek, piątek oraz niedzielę w trakcie burz spodziewane się opady deszczu do 30 l wody na każdy metr kwadratowy, oraz silniejsze porywy wiatr do 70 km/h. Lokalnie niewykluczone opady gradu

W sobotę w trakcie burz spodziewane są intensywne opady deszczu do 50 l wody na każdy metr kwadratowy, porywy wiatru do 90 km/h oraz opady gradu o średnicy 1-3 cm.

Przypominamy, że burza jest zjawiskiem lokalnym, dlatego nie wszędzie się pojawi.

Fot: Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Możliwe burze. Wydano ostrzeżenie 1 stopnia.
Next post Przybywa gmin z ograniczeniem poboru wody. „Będą mogły występować problemy z dostawą wody”