Po południu w wielu regionach zagrzmi. Komunikat meteorologiczny

Nad województwem lubelskim póki co panuje spokojna aura. Niebo jest pogodne, jednak obserwuje się niewielkie, punktowe przelotne opady deszczu, które na chwilę obecną występują głównie w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa oraz w Turobinie.

Z upływem czasu można spodziewać się wzrostu zachmurzenia, co może prowadzić do pojawienia się opadów konwekcyjnych, co w rezultacie może doprowadzić do powstania licznych komórek burzowych.

Według najnowszych prognoz, burze mogą wystąpić na terenie całego województwa lubelskiego. Warto jednak zaznaczyć, że burze to zjawisko lokalne, więc nie wystąpią one wszędzie. Najbardziej gwałtowne zjawiska spodziewane są jednak na południu województwa. Zagrożone są powiaty: tomaszowski, biłgorajski, zamojski, janowski, hrubieszowski, krasnostawski, chełmski, kraśnicki, świdnicki, lubelski, opolski, puławski i łęczyński.

Na omawianym obszarze można spodziewać się burz z intensywnymi opadami deszczu dochodzącymi do 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy, porywami wiatru do 70-80 km/h oraz opadami gradu o średnicy 1-2 cm. Burze mogą występować do późnych godzin nocnych.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Burze w lubelskim. Komunikat meteorologiczny
Next post Nadchodząca noc z przymrozkiem. Spadki do zera możliwe na wysokości 2 m