Pilne: Biała Podlaska- Znaleziono niewybuchy bomb lotniczych. Trwa ewakuacja mieszkańców.

Podczas prac ziemnych przy ulicy Sidorskiej znalezione zostały niewybuchy 4 bomb lotniczych. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i osób postronnych zaplanowana jest ewakuacja mieszkańców w promieniu 500 metrów od miejsca zdarzenia. Na miejsce dotarł już patrol saperski.

Jak informuje urząd miasta Biała Podlaska- W celu zapewnienia ewakuowanej ludności bezpiecznego schronienia uruchomiono miejsce tymczasowego pobytu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej, wjazd od ul. Orzechowej. Dowóz mieszkańców do miejsca ewakuacji zostanie zapewniony przez autobus MZK podstawiony w rejonie skrzyżowania ul. Sidorskiej i Wesołej oraz ul. Kard. S. Wyszyńskiego i Wesołej.

Wczoraj po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia podczas prac ziemnych przy ulicy Sidorskiej przedmiotów przypominających niewybuchy. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził tą informację.

Mundurowi ustalił, że znalezione przedmioty to 4 niewybuchy bomb lotniczych z okresu II Wojny Światowej o, śr. 40-50 cm, długości 80-100 cm. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych. O znaleziskach powiadomiono także saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie, którzy dziś podejmą  i zneutralizują niewybuchy. Saperzy sprawdzą też czy pobliski teren nie skrywa kolejnych „pamiątek” z okresu II wojny światowej.

W chwili obecnej z uwagi na rozmiar ładunku i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa trwa ewakuacja mieszkańców w odległości około 500 metrów od zdarzenia.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla/ biala-podlaska.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 3-dniowa prognoza pogody: Więcej słońca i wzrost temperatury. Zrobi się znacznie cieplej.
Next post Wkrótce termometry wskażą ponad 20 stopni Celsjusza. Kiedy zrobi się cieplej i jaka będzie majówka ?