Nadchodząca noc z przymrozkiem. Spadki do zera możliwe na wysokości 2 m

Nadchodzącej nocy na przeważającym obszarze województwa pojawi sie przymrozek. Radzimy jeśli to możliwe zabezpieczyć swoje uprawy jak najszybciej, ponieważ temperatura przy gruncie może spaść o kilka stopni poniżej zera.

Jeśli mowa o przymrozkach to oczywiście wiele tutaj będzie zależało od czynników takich jak zachmurzenie oraz prędkość wiatru. Według prognoz nocą z wtorku na środę zachmurzenie w wielu miejscach będzie znikome, a do tego przewidywana jest niewielka prędkość wiatru. Oznacza to niestety idealne warunki do wystąpienia mocnych spadków temperatury.

Największe ryzyko wystąpienia dużych przymrozków dotyczy północnej oraz częściowo wschodniej części województwa. Dla tego obszaru wiele wyliczeń modeli jest zgodnych i przewiduje bezchmurne niebo oraz niewielki wiatr. Nieco inaczej sytuacja wygląda dla pozostałej części województwa, gdzie mogą pojawić się niewielkie chmury oraz silniejszy wiatr, który będzie blokować spadek temperatury. Niemniej jednak istnieje ryzyko wystąpienia przymrozków na obszarze całego województwa lubelskiego.

W najbliższych godzinach w powiecie bialskim, łukowskim, radzyńskim, parczewskim, włodawskim, lubartowskim oraz ryckim prognozuje się spadek temperatury na wysokości 2 metrów od 0°C do 2°C. Przy gruncie spadki temperatury do -3°C. Na pozostałym obszarze spadek temperatury od 3°C do lokalnie 5°C na wysokości 2 metrów. Przy gruncie spadki temperatury do 2 °C lokalnie możliwe zero. Miejscami przy sprzyjających warunkach temperatury mogą być jeszcze niższe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Po południu w wielu regionach zagrzmi. Komunikat meteorologiczny
Next post Zamierzamy w kierunku suszy ?Prognozy nie napawają optymizmem.