Intensywne opady deszczu oraz burze. Możliwe podtopienia. Wydano ostrzeżenie 2 stopnia

W ciągu najbliższych godzin na obszarze województwa lubelskiego należy spodziewać się opadów deszczu oraz burz. Miejscami kulminacja opadów może być duża, co może doprowadzić do lokalnych zalań oraz podtopień. Niewykluczony jest również wzrost poziomu wody na mniejszych rzekach.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 00:00 do 21:00 i dotyczy początkowo powiatów janowskiego, biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Tam w godzinach nocnych prognozuje się wystąpienie opadów deszczu oraz burz. Miejscami kulminacja opadów może być duża, wynosząca około 30-50 litrów wody na każdy metr kwadratowy. W związku z tym punktowo może dochodzić do zalań oraz podtopień. Strefa opadów oraz burz będzie przemieszczać się z południa w kierunku północnym.

W ciągu dnia, od godziny około 07:00 aż do godzin wieczornych, z uwagi na sprzyjające warunki do rozwoju burz, oprócz opadów deszczu na obszarze całego województwa będą tworzyć się liczne komórki burzowe. Burze nie będą gwałtowne, a szczególnym zagrożeniem będą opady, które mogą przynieść wysokie sumy opadów.

Radar opadów oraz detektor wyładowań <KLIKNIJ TUTAJ>>

Komórki burzowe będą mocno uwodnione, co w połączeniu z opadami deszczu może przynieść miejscami duże kulminacje opadów. Prognozuje się, że sumy opadów mogą sięgać miejscami 50 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Nie jest wykluczone, że lokalnie spadnie ponad 50 l wody. Oprócz opadów w trakcie burz spodziewane są silniejsze porywy wiatru do 80-90 km/h oraz opady gradu o średnicy 1-2 cm. Możliwa aktualizacja ostrzeżeń.

Fot: Nadesłane

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 3-dniowa prognoza pogody: Wtorek z możliwymi podtopieniami, później więcej słońca. Będzie burzowo.
Next post W województwie lubelskim przybywa opadów oraz burz. Możliwe podtopienia. Komunikat meteorologiczny.