3-dniowa prognoza pogody: Wtorek z możliwymi podtopieniami, później więcej słońca. Będzie burzowo.

Ostatnie dni przynoszą potrzebne oraz upragnione przez wielu opady deszczu. Co prawda, nie poprawią one sytuacji na tyle, by zażegnać suszę, ale z pewnością w wielu miejscach ją złagodzą. O ile sytuacja związana z wilgotnością gleby w warstwie 0-7 cm uległa poprawie, bo na przeważającym obszarze wynosi około 60%, to niestety im głębiej, tym sytuacja wygląda gorzej. Aby unormować sytuację, potrzeba kilku dni spokojnego deszczu. No ale lepsze takie opady, jakie mamy, niż żadne. W najbliższych dniach czeka nas kontynuacja opadów burzowego pochodzenia… a teraz szczegóły.

Wtorek na obszarze całego województwa przyniesie przelotne opady deszczu oraz burze. Zjawiska te na ogół nie powinny być gwałtowne. Szczególnym zagrożeniem będą opady, które miejscami mogą przynieść dużą kulminację, co w rezultacie może doprowadzać do zalań oraz podtopień.

Jeśli masz ochotę, możesz postawić mi kawę. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł bardziej udoskonalić stronę internetową i dodać potrzebne funkcje. W planach jest również aplikacja mobilna. Z góry dziękuję za każde wsparcie, które przyczyni się do rozwoju portalu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ogólnie, w trakcie burz, suma opadu może wynieść 30-60 litrów wody na każdy metr kwadratowy, ale w skrajnych przypadkach sumy te mogą być zdecydowanie większe. (Szczegóły pojawią się w ostrzeżeniu meteorologicznym). Na termometrach zobaczymy od 20°C na południu do 21°C na północy. Wiatr słaby, w porywach do 25 km/h. Jedynie w trakcie burz będzie silny i porywisty. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1010 hPa.

Środa początkowo z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu, następnie pojawi się dużo słońca. Burze w tym dniu nie wystąpią. Na termometrach przyjemne wartości na poziomie 23°C. Wiatr z kierunków zachodnich, w porywach do 35-40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1012 hPa.

Czwartek z małym zachmurzeniem. W godzinach popołudniowych na terenie całego województwa może dochodzić do rozwoju rozproszonych komórek konwekcyjnych oraz burz, które nie powinny być gwałtowne. Na termometrach od 23°C na północy, przez 24°C w centrum, do 25°C na południu. Wiatr z kierunków zachodnich, w porywach do 30 km/h, jedynie w trakcie burz silniejszy. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1015 hPa.

fot: Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Poniedziałek z lokalnymi burzami. Wydano ostrzeżenie 1 stopnia
Next post Intensywne opady deszczu oraz burze. Możliwe podtopienia. Wydano ostrzeżenie 2 stopnia