3-dniowa prognoza pogody: Opady jedynie punktowe. Będzie gorąco oraz burzowo.

Jeśli liczycie, że w najbliższych dniach dojdzie do poprawy sytuacji związanej z suszą, to niestety jesteście w błędzie. Najbliższe trzy dni przyniosą dużo słońca, wysokie temperatury oraz burze. Zjawiska te mogą być lokalnie gwałtowne. Co ważne, burze wraz z opadami deszczu będą punktowe, więc nie wszędzie popada.

Wtorek przyniesie dużo słońca. W godzinach popołudniowych na niebie może pojawić się niewielka ilość niegroźnych chmur. W południowo-wschodnich regionach może przelotnie pokropić deszcz oraz zagrzmieć. Zjawiska te nie powinny być gwałtowne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 25°C na południu do 27°C na północy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30-40 km/h.

Środa przyniesie więcej chmur oraz burz, ponieważ zagrzmieć może na terenie całego województwa. W tym dniu zjawiska mogą być gwałtowne. Szczególnym zagrożeniem, tak jak miało to miejsce w ostatnich dniach, będą punktowe obfite opady deszczu oraz grad o średnicy 1-3 cm, mogący wyrządzić sporo szkód. Ponadto na termometrach zobaczymy wszędzie 26°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h, a w trakcie burz będzie silniejszy, osiągając prędkość do 80 km/h.

Jeśli masz ochotę, możesz postawić mi kawę. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł bardziej udoskonalić stronę internetową i dodać potrzebne funkcje. W planach jest również aplikacja mobilna. Z góry dziękuję za każde wsparcie, które przyczyni się do rozwoju portalu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czwartek przyniesie większe zachmurzenie oraz kolejną możliwość wystąpienia burz na obszarze całego województwa. Zjawiska te nie będą już gwałtowne i będą naprawdę bardzo lokalne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 26°C na południu do 27°C na północy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h.

Prognoza ciśnienia w Lublinie: Wtorek 1017 hPa, Środa 1014 hPa, Czwartek 1009 hPa.

Przypominamy, że burza jest zjawiskiem lokalnym, dlatego nie wszędzie się pojawi. Na naszej stronie macie możliwość śledzenia radaru opadów oraz detektora wyładowań. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Potrzeba porządnego deszczu. W lasach ekstremalne zagrożenie pożarowe !
Next post „Woda wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych”. Pierwsze gminy z ograniczeniami zużycia wody.