3-dniowa prognoza pogody: Odpoczniemy od gwałtownych zjawisk. Będzie chłodniej.

W najbliższych dniach czeka nas na ogół spokojna pogoda. Będzie pogodnie, zrobi się nieco chłodniej, a na termometrach zobaczymy temperatury oscylujące w granicach 20°C. Burze mogą pojawić się lokalnie jedynie we wtorek, ale zjawiska te nie będą gwałtowne.

Nowy Fanpage. Kliknij i zostaw „Lubię to” by nie przegapić nowych prognoz.

Wtorek pogodny z możliwością wystąpienia niewielkich przelotnych opadów deszczu oraz słabych punktowych burz. Zjawiska te nie będą gwałtowne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 22°C na południu do 23°C na pozostałym obszarze. Wiatr z kierunków zmiennych, początkowo słaby, lecz w godzinach popołudniowych w północno-zachodniej części województwa nieco się nasili. Maksymalne porywy wzrosną do 25-30 km/h, a w północno-zachodnich regionach do 40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1008 hPa.

Środa będzie przyjemna z pogodnym niebem i bez opadów. Na termometrach zobaczymy wszędzie 20°C, a wiatr w porywach osiągnie prędkość 20 km/h. Dzięki temu odczucie temperatury będzie komfortowe. Ciśnienie wzrośnie i w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa.

Czwartek z dużym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy ponownie wszędzie temperatury na poziomie 20°C, a porywy wiatru wzrosną do 25-30 km/h. W całym województwie przewidywane są opady deszczu. Tym razem nie będą to opady burzowe, lecz wielkoskalowe opady związane z frontem atmosferycznym. W wielu regionach mogą wystąpić ciągłe, spokojne opady deszczu przez kilka godzin. Warto zaznaczyć, że takie opady są bardzo potrzebne, ponieważ deszcz będzie wsiąkał w ziemię, poprawiając sytuację związaną z suszą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Startuje konwekcja. W najbliższych godzinach możliwy rozwój gwałtownych burz. Komunikat meteorologiczny.
Next post Powódź błyskawiczna w powiecie lubelskim i wzrost poziomu rzek. 111 interwencji. Bilans burz.