3-dniowa prognoza pogody: Jednodniowy upał, później ochłodzenie. Pojawią się burze.

W najbliższych dniach zrobi się gorąco, a nawet upalnie, ponieważ w środę termometry wskażą miejscami 32°C. Upał, jak się okazuje, będzie jednodniowy, bo w czwartek w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy już jedynie 23°C. Do tego dojdą również burze, które punktowo będą gwałtowne.

We wtorek na termometrach zobaczymy wszędzie 27°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość około 30 km/h. W godzinach porannych możemy spodziewać się dużej ilości słońca. W godzinach popołudniowych chmur zacznie przybywać, a wraz z nimi będą tworzyć się rozproszone komórki konwekcyjne oraz burze. Zjawiska na ogół nie powinny być gwałtowne, ale nie można wykluczyć lokalnych podtopień oraz opadów gradu o średnicy 1-2 cm. W trakcie burz spodziewane są również silniejsze porywy wiatru. Szanse na rozwój komórek burzowych będą na terenie całego województwa, zatem zagrzmieć może dosłownie wszędzie.

W środę wszędzie przyniesie niewielkie zachmurzenie, dlatego można oczekiwać dużej ilości słońca. Na termometrach letnie wartości sięgające 31-32°C. Dokuczać może nam silniejszy wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 40 km/h. W godzinach późno wieczornych oraz nocnych ze środy na czwartek może przejść chłodny front atmosferyczny. Na froncie można spodziewać się opadów deszczu oraz burz, które według najnowszych prognoz na szczęście nie powinny być gwałtowne. Oczywiście, sytuacja ta może ulec zmianie i odnośnie nocy ze środy na czwartek w najbliższym czasie pojawią się ostrzeżenia.

Czwartek spokojny i bez opadów. Wszędzie spodziewamy się dużej ilości słońca oraz przyjemnych temperatur na poziomie 22-23°C. Niestety, w dalszym ciągu może dokuczać nam silniejszy wiatr w porywach do 35 km/h, który będzie mógł delikatnie potęgować odczucie chłodu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Powódź błyskawiczna w powiecie lubelskim i wzrost poziomu rzek. 111 interwencji. Bilans burz.
Next post Środa z gwałtownymi burzami. Wydano 3 stopień zagrożenia. Możliwy grad, trąby powietrzne i niszczycielskie porywy wiatru