3-dniowa prognoza pogody. Chłodniej z ryzykiem przymrozków.

W ostatnich tygodniach pogoda nie oszczędza rolników i sadowników. Po kwietniowych przymrozkach, a czasem nawet mrozach, maj przynosi kolejne ochłodzenie. Po pięknej pogodzie w długi majowy weekend nie ma już śladu, a zamiast wiosennego ciepła będziemy doświadczać w najbliższych dniach chłodu, z ryzykiem ponownych przygruntowych przymrozków.

W piątek, na początku weekendu, temperatury będą oscylować od 17°C w okolicach Białej Podlaskiej, przez 18°C w okolicach Lublina oraz Włodawy, do 19°C na południu województwa. W ciągu dnia przewidywany wzrost zachmurzenia. Początkowo będzie pogodnie wszędzie, lecz z upływem godzin strefa zachmurzenia będzie przemieszczać się z północy na południe. W godzinach wieczornych na północy województwa, między innymi w powiatach bialskim i łukowskim, może wystąpić całkowite zachmurzenie. Opady niestety nie są prognozowane. Wiatr wiejący z kierunków północno-zachodnich, w porywach do 30-40 km/h.

Noc z piątku na sobotę pochmurna, z temperaturą w okolicach 9°C. Niewielkie opady o charakterze symbolicznym mogą wystąpić na południu województwa. Wiatr będzie słaby, w porywach do 25 km/h.

W sobotę początkowo będzie pochmurno, ale z godziny na godzinę można spodziewać się coraz więcej przejaśnień. W godzinach wieczornych zachmurzenie będzie stopniowo ustępować, najpierw na północy województwa, a około godziny 21:00 całe województwo powinno być całkowicie bezchmurne. Niestety, są to złe informacje, ponieważ nocą z soboty na niedzielę temperatura mocno spadnie.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie wszędzie 15°C. Wiatr będzie słaby, z kierunków północno-zachodnich, w porywach do 30 km/h.

Możliwy Przymrozek

Noc z soboty na niedzielę będzie bezchmurna i bezwietrzna, co niestety oznacza idealne warunki do spadku temperatury. Według najnowszych wyliczeń, temperatura na wysokości 2 metrów może spaść do 3°C. Miejscami, między innymi w zagłębieniach terenu, temperatury mogą być jeszcze niższe. Nie jest wykluczone, że na wysokości 2 metrów temperatura spadnie do zera. Przy gruncie spadki do -3°C.

W niedzielę możemy spodziewać się dużo słońca. Praktycznie wszędzie niebo będzie bezchmurne, choć delikatne zachmurzenie może pojawić się na południu województwa oraz w powiecie bialskim. Temperatura wyniesie 15°C. Wiatr wiejący z kierunków północnych, w porywach do 35 km/h.

Fot: Konrad Kiryła/Tropem przyrody.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Zamierzamy w kierunku suszy ?Prognozy nie napawają optymizmem.
Next post W kierunku ziemi pędzi ogromna ilość CME. Możliwa ciężka burza magnetyczna