Tygodniowa prognoza pogody: Ujemna anomalia nie wróży nic dobrego. Widmo przymrozku

Tygodniowa prognoza pogody: Ujemna anomalia nie wróży nic dobrego. Widmo przymrozku

16 maja 2021 0 przez Paweł Reducha

W najbliższym tygodniu na napływ ciepła nie mamy co liczyć. A wręcz przeciwnie, będzie zdecydowanie chłodniej, o czym świadczy anomalia temperatury powietrza, która w tygodniu będzie poniżej normy wieloletniej. Co to dla nas oznacza ? Odpowiedź macie poniżej.

Dużo chmur, opady, zimne noce oraz chłodne dni. Tak w dużym skrócie będzie wyglądał nadchodzący tydzień.

Początek nowego tygodnia rozpoczniemy przyjemnie. Będzie pogodnie, padać nie powinno, a na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 20 kresek powyżej zera. Pierwsze zmiany odczujemy we wtorek. Wtedy pojawi się więcej chmur, przelotnych opadów a tak, że lokalnych, słabych burz. W ciągu dnia będzie nieco chłodniej, ponieważ na termometrach zobaczymy 17 st.C.

Silny powiew chłodu wystąpi w środę, czwartek oraz piątek. Wówczas na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy zaledwie 15-11 st.C. Lokalnie w czwartek temperatura może wynieść niecałe 10 st.C. Będzie naprawdę zimno. W dodatku dominować ma zachmurzenie duże, całkowite oraz opady deszczu. Mówiąc krótko, będzie paskudnie… Na szczęście weekend przyniesie ocieplenie.

Zanim jednak się ociepli, sobotni poranek przyniesie jeszcze mocne spadki temperatury. Na wysokości dwóch metrów temperatura spadnie do 5 st.C, a przy odpowiednich warunkach lokalnie w obniżeniach terenu kto wie, czy nie wystąpi majowy przygruntowy przymrozek. Oczywiście sytuacja z uwagi na odległy termin jest rozwojowa, dlatego śledźcie nasz profil. Z pewnością o wszelkim zagrożeniu będziemy informować was na bieżąco. Swoje przepuszczenia odnośnie przymrozku opieramy na wieloletniej obserwacji tak zwanych mrozowisk.

Zapowiadane ocieplenie pojawi się w sobotę oraz niedziele. Temperatura wzrośnie do 17-19 st.C i pojawi się więcej chwil ze słońcem. Poniżej prognozowana anomalia temperatury powietrza w Europie w dniach 16-23 maja 2021.

Fot tytułowe: Anomalia temperatury powietrza (Czwartek godzina 12:00) pivotalweather