Tygodniowa prognoza pogody: Wiosna przejmuje stery. Będzie dużo słońca oraz ciepła.

Tygodniowa prognoza pogody: Wiosna przejmuje stery. Będzie dużo słońca oraz ciepła.

9 maja 2021 0 przez Paweł Reducha

Na tak pozytywne informacje czekał chyba każdy. Najbliższy tydzień przyniesienie uderzenie upragnionej wiosny. Będzie dużo słońca oraz ciepła, ponieważ temperatura przekroczy próg 20 st.C. W trakcie słonecznych dni dokuczać może nam jedynie wiatr.

Pierwsze 3 dni nowego tygodnia to zdecydowana dominacja letnich temperatur oraz słońca. Od poniedziałku do środy możemy liczyć na dużo błękitu nieba oraz temperatury na poziomie 22 st.C. W wyżej wymienionych dniach będziemy znajdować się pomiędzy wyżem a niżem. Różnica ciśnienia sprawi, że nasili się wiatr. Jego prędkość w porywach osiągnie prędkość 30-40 km/h. Na szczęście z uwagi na wysokie temperatury nie powinien on zbytnio wpłynąć na temperaturę odczuwalną.

Od czwartku czeka nas pogorszenie pogody, nie mniej jednak wciąż będzie ciepło. Pojawi się więcej chmur, przelotnych opadów oraz miejscami słabo zagrzmi. Temperatura będzie nadal oscylować w okolicach 20 st.C, a więc tragicznie nie będzie. Wciąż będzie wietrznie z porywami dochodzącymi do 30 km/h.

Z uwagi na ciepłe dni oraz noce z pewnością na drzewach, oraz w ogrodach pojawi się więcej zieleni.