Prognoza na weekend: Nadciąga “bomba ciepła” ? Nie… Będzie po prostu cieplej.

Prognoza na weekend: Nadciąga “bomba ciepła” ? Nie… Będzie po prostu cieplej.

6 maja 2021 0 przez Paweł Reducha

W sezonie zimowym clicbaity opierały się na “Bestii ze wschodu”. Teraz nas na “Bombę ciepła”. Nadciąga lato, a więc być może w wakacyjnych miesiącach odwiedzi nas jeszcze diabeł z południa. Kto wie… pożyjemy, zobaczymy. Wracając do kwestii pogodowych, najbliższe dwa dni będą jeszcze nieco chłodniejsze. Poprawa pogody oraz wzrost temperatury nastąpi już w najbliższą niedzielę.

Piątek ciepły będzie na południu oraz w centrum województwa, gdzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 14-13 kresek. Najchłodniej będzie na północy. Tam możemy liczyć jedynie na 10-11 st.C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 50-60 km/h dlatego temperatura odczuwalna może być nieco niższa niż ta widoczna na termometrach. Wszędzie, bez wyjątku dominować będzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, które w godzinach porannych będą miały charakter ciągły. Na zachodzie oraz w centrum w godzinach popołudniowych może również słabo zagrzmieć. Pomimo że zjawiska nie będą gwałtowne, należy pamiętać, że nawet słaba burza niesie ze sobą poważne zagrożenie.

Sobota wszędzie zapowiada się tam samo. W ciągu dnia będzie pogodne z przelotnymi opadami deszczu z temperaturą na poziomie 11 st.C. Wiatr wciąż silny i porywisty, zachodni w porywach do 50 km/h. Ciśnienie zacznie rosnąć. W południe na barometrach w Lublinie zobaczymy 1018 hPa. Z uwagi na silny wiatr temperatura odczuwalna będzie niższa o około 4 stopnie. W południe na północny województwa lubelskiego może także słabo zagrzmieć.

UWAGA ! Noc z soboty na niedziele przyniesie na wysokości 2 metrów spadek temperatury do 2 st.C. Oznacza to, że przy gruncie niewykluczony jest spadek temperatury poniżej zera. Radzimy zabezpieczyć rośliny wrażliwe na przymrozki.

Od niedzieli ciepło

Niedziela pomimo rześkiego poranka będzie bardzo przyjemna. Dominować ma słoneczna aura z temperaturą na poziomie 17-18 st.C. Wiatr będzie już zdecydowanie słabszy w porywach do 30 km/h. Oznacza to, że temperatura odczuwalna będzie taka sama jak ta widoczna na termometrach. Ciśnienie nadal będzie rosnąć. W południe na barometrach w Lublinie zobaczymy 1023 hPa.

Co przyniesie nadchodzący tydzień ? Szczegóły niebawem…

Fot: Pixbay