Zima przejmuje stery. Przed uderzeniem mrozu w ciągu najbliższych godzin spadnie śnieg.

Zima przejmuje stery. Przed uderzeniem mrozu w ciągu najbliższych godzin spadnie śnieg.

12 stycznia 2021 0 przez Paweł Reducha

Chyba większość z naszych czytelników czeka na zimę i w końcu się jej doczeka, bo przed nami zimowe dni z niemałym mrozem. Zanim jednak słupki rtęci poszybują w dół, spadnie upragniony śnieg. Choć nie będą to duże ilości, to jednak krajobrazy będą bialutkie. Opady pojawią się już nadchodzącej nocy. Co ważne popada w całym województwie.

Jak wynika z najświeższych prognoz oraz danych radarowych, opady śniegu pojawią się już na krańcach północno-zachodnich województwa lubelskiego i przemieszczają się one z zachodu na wschód.

Opady potrwają do jutra około godziny 10:00. Nocą opady nie będą intensywne. Dopiero w godzinach wczesno-porannych mogą przybrać na intensywności. Tak więc jeśli planujecie wybrać się w poranną podróż samochodem, przygotujcie się na utrudnienia, bo miejscami może sypnąć.

Według prognoz wszędzie powinno spaść od 3 do 5 cm śniegu. A więc będzie sprawiedliwie…

Kolejne dni przyniosą całodobowy mróz i spadki temperatury do -15 st.C. Dlatego białe krajobrazy pozostaną z nami przez dobrych kilka dni. Przypominamy, że pod koniec tygodnia w najcieplejszym momencie dnia temperatura na wschodzie województwa nie wzrośnie powyżej -10 st.C.

Według prognoz zimowa aura wstępnie pozostanie z nami do około 19 stycznia.