Tygodniowa prognoza pogody. Początek nowego roku przyniesie upragniony atak zimy ?

Tygodniowa prognoza pogody. Początek nowego roku przyniesie upragniony atak zimy ?

27 grudnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Wielkimi krokami zbliżamy się do nowego roku. Pogoda pomimo tego, że w kalendarzu jest grudzień, przypomina bardziej późną jesień, a nawet wczesną wiosnę. Czy z nadejściem nowego 2021 roku możemy spodziewać się nadejścia zmian w pogodzie ? I co najważniejsze czy jest szansa na ujrzenie przez dłuższy okres białych krajobrazów… Sprawdźmy, co pogoda szykuje nam na najbliższe dni.

Z pewnością przeglądając Facebooka przykuł waszą uwagę powyższy tytuł. No właśnie czy początek nowego roku przyniesie upragniony atak zimy ? Niestety, ale tutaj musimy państwa zmartwić. Ani koniec roku podobnie jak początek nowego znaczących zmian w pogodzie nie przyniesie. Co prawda stary rok pożegnamy wysokimi temperaturami, a nowy przywitamy chłodem i nawet niewielkimi opadami śniegu to jednak do zimy będzie nam wciąż bardzo daleko.

Jak wskazują najnowsze prognozy, w nadchodzącym tygodniu temperatura będzie nawet o 5 st.C odbiegać od normy wieloletniej. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ w poniedziałek, wtorek oraz środę termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 7-8 st.C. W dodatku będzie silnie wiało. Porywy mogą osiągać prędkość 50-60 km/h. Oprócz tego możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Od czwartku będzie nas czekać nieduże ochłodzenie. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 2-4 st.C a nocą z 31 grudnia na 1 stycznia w całym województwie mogą wystąpić niewielkie opady śniegu. Na drogach będzie ślisko. Nocą oraz w piątek temperatura spadnie delikatnie poniżej zera, dlatego na drogach i chodnikach mogą tworzyć się oblodzenia…

Fot: Konrad Kiryła