Prognoza na święta: Czeka nas pogodowy kogel-mogel. Jest szansa na śnieg.

Prognoza na święta: Czeka nas pogodowy kogel-mogel. Jest szansa na śnieg.

23 grudnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Zgodnie ze wcześniejszymi prognozami tegoroczne święta zapiszą się raczej jako ciepłe. W wigilie czeka nas uderzenie ciepła, a w pierwszy oraz drugi dzień świąt możemy spodziewać się ochłodzenia. W drugi dzień świąt temperatura spadnie do zera, a z nieba spadnie utęskniony śnieg. Miejscami opady mogą być intensywne, dlatego istnieje duża szansa, że lokalnie krajobrazy się zabielą.

Wigilia

Od rana aż do godzin wieczornych w czwartek spodziewamy się wszędzie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym lokalnie silnym. Dodatkowo dominować będzie zachmurzenie całkowite, dlatego na słońce nie mamy co liczyć. Na termometrach wszędzie zobaczymy 8 kresek powyżej zera. Wiatr z kierunków południowo-zachodnich w porywach do 37 km/h. Ciśnienie będzie spadać. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1004 hPa.

Boże Narodzenie

Piątek, a zarazem pierwszy dzień świąt przyniesie liczne rozpogodzenia. Jeśli planujecie spacery, nie zapomnijcie o parasolach, bo wszędzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na domiar złego nasili się wiatr, którego prędkość w porywach wzrośnie do 50 km/h. Będzie on również skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną, która spadnie poniżej zera. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 3 st.C w rejonie Białej Podlaskiej do 4 st.C na pozostałym obszarze. Ciśnienie zacznie rosnąć. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1008 hPa. W godzinach późno wieczornych przelotne opady deszczu przejdą w opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Na ulicach i chodnikach mogą utworzyć się oblodzenia.

Drugi Dzień Świąt

Sobota w wielu miejscach może przywitać nas delikatnie białymi krajobrazami. Od razu na wstępnie zaznaczamy, że śniegu nie będzie za wiele, bo spadnie go maksymalnie 1-2 cm. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy od zera na południu do 1 st.C na pozostałym obszarze. Pomimo chłodu i silnego wiatru, który w dalszym ciągu będzie mógł osiągać prekość 50 km/h pojawią się liczne rozpogodzenia oraz przelotne opady śniegu. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa. W godzinach wieczornych wiatr się uspokoi a temperatura zacznie spadać dlatego ubierajcie się ciepło.

Wesołych świąt

Życzy: Redakcja