Tygodniowa prognoza pogody: Wyżowa aura nie odpuści. Pojawią się przymrozki.

Tygodniowa prognoza pogody: Wyżowa aura nie odpuści. Pojawią się przymrozki.

8 listopada 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Pogoda w nadchodzącym tygodniu, będzie przypominać typową jesień. Nie zabraknie mgieł, chmur, ale i również słonecznych chwil. Sprawdźmy szczegóły.

Choć obecnie znajdujemy się pod panowaniem wyżu, to niestety o tej porze roku wyżowa aura nie musi oznaczać pięknej bezchmurnej pogody. Często jesienią ośrodki wysokiego ciśnienia lubią tak zwanie gnić. Wtedy właśnie do czynienia mamy z nisko wiszącymi chmurami, które szczelnie zakrywają niebo (stratus) oraz mgłami.

W pierwszej części tygodnia możemy być bardziej podatni na działanie tego typu pogody. Nocami może być mglisto a w dzień do południa pochmurno. Czym bliżej końca tygodnia tym słońca powinno być znacznie więcej. Przez cały tydzień nie prognozujemy żadnych opadów, a temperatury będą przyjemne na poziomie 8-9 st.C.

Przymrozki nocami

fot. shutterstock

Z Nocy wtorku na środę zaczną się chłodne noce. Nad większością województwa z uwagi na większe rozpogodzenia będziemy mieć przygrunowe przymrozki choć na północy oraz wschodzie możliwe są również temperatury ujemne na wysokości 2 metrów.