Powrót babiego lata. Słońce, halny i nawet 23 stopnie Celsjusza.

Powrót babiego lata. Słońce, halny i nawet 23 stopnie Celsjusza.

20 października 2020 0 przez Łukasz Sieligowski

Do naszego kraju zaczyna napływac ciepłe powietrze z południowego zachodu. Za sprawą południowego przepływu powietrza w górach zaznaczy się wiatr halny, który znacznie podniesie temperatury powietrza na całym południu kraju.

Po kilku jesiennych tygodniach w najbliższych dniach miejscami pzypomni o sobie lato. Już w środę na południu kraju słupki rtęci podniosą się do 18 i 19 stopni Celsjusza. Na wschodzie, w centrum i na zachodzie będzie to odpowiednio 13; 14; 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej środa upłynie na północnym wschodzie, gdzie zobaczymy maksymalnie 11 do 13 stopni powyżej zera.

Jeszcze cieplej będzie w czwartek.

W tym dniu halny podniesie na południu kraju temperatury do nawet ponad 22 stopni Celsjusza. Około 20 stopni będzie również na zachodzie, wschodzie i w centrum kraju. Najniższe tempeatury na poziomie 15/18 stopni wskażą termometry na północy kraju.

O ile w środę na niebie zachodniej, wschodniej i centralnej cześci kraju dużo chmur, a między Szczecinem, Bydgoszczą, Chojnicami, Olsztynem, Suwałkami również popada deszcz to w czwartek już w całym kraju słońce i sucho.

Wiatr powieje umiarkowanie, jedynie w górach i na wybrzeżu będzie porywisty w porywach do ponad 55 km/h.

Od piątku delikatne ochłodzenie, w sobotą w wielu regionach popada. Będzie to krótki przerwynik ładnej pogody, bowiem w następnym tygodniu królować ma sucha pogoda.