Prognoza na jesień 2020: Ciepło czy może jednak zimno ? Co przyniosą najbliższe miesiące ?

Prognoza na jesień 2020: Ciepło czy może jednak zimno ? Co przyniosą najbliższe miesiące ?

28 sierpnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Zbliżamy się powoli ku końcowi lata. Już 1 września rozpoczniemy meteorologiczną jesień. Jak w obecnym świetle przedstawiają się sumy opadów deszczu i temperatury na okres jesienny? Sprawdźmy!

Według prognoz każdy kolejny miesiąc jesieni będzie coraz cieplejszy w stosunku do normy przewidzianej dla danego miesiąca. Może to oznaczać, że większość jesieni upłynie nam pod panowaniem tak zwanego “Babiego lata”.

Wyższe temperatury i babie lato to zły znak dla branży, które są uzależnione od jesiennych opadów deszczu jak np. rolnictwo.

Wrzesień w obecnym świetle wypada w pobliżu normy opadowej. Piękny czas w pogodzie szykuje się po 3/4 wrzesnia przez minimum tydzień- warto zaplanować już dziś jakiś wyjazd na łono natury.

Październik finalnie powinien zapisać się zdecydowanie poniżej normy opadowej. Powróci silna posucha na granicy z suszą, która w wielu regionach powinna już zostać okrzyknięta.

Dopiero listopad ma szansę stopniowo odbudowywać zapasy wody w glebie. Bardzo prawdopodobne jest, że w tym miesiącu poczujemy pierwsze większe sztormy, wichury nadciągające od strony Oceanu Atlantyckiego.

Źródło map: meteoblue.com