Prognoza na 28-30 sierpnia: Pogoda podzieli województwo. Miejscami powróci upał i burze.

Prognoza na 28-30 sierpnia: Pogoda podzieli województwo. Miejscami powróci upał i burze.

27 sierpnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Ostatni wakacyjny weekend podzieli nasze województwo na pół. Wiele mieszkańców Lubelszczyzny poczuje na własnej skórze gorąc, a nawet upał. Niestety lub jak to woli na szczęście, będą też miejsca, gdzie w tym samym czasie temperatura będzie o kilka stopni niższa…

Piątek wszędzie zapowiada się pogodnie i bez opadów, choć w pierwszej części dnia może przeważać zachmurzenie całkowite z niewielkimi opadami mżawki. Wiatr zachodni i co ważne znacznie słabszy w porywach do 30 km/h. Ciśnienie rośnie. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1012 hPa.

W sobotę pogoda podzieli nasze województwo. Na północny termometry wskażą 23-24 st.C. W tym samym czasie na pozostałym obszarze słupki rtęci wskażą 27-28 st.C. Podział między północą a południem będzie widoczny również na niebie. W północnej i centralnej części Lubelszczyzny możemy spodziewać się większego zachmurzenia a wraz z nim przelotnych opadów deszczu a tak, że pojedynczych burz. Na południu będzie za to spokojnie i przeważać ma pogodna aura.

Niedziela również przyniesie podział w pogodzie. Na południu podobnie jak w sobotę możemy liczyć na dużą ilość słońca, a na pozostałym obszarze może zagrzmieć. Burze jak wynika z prognoz, pojawią się raczej w godzinach porannych między 04:00 a 09:00. Zagrzmieć może na północny, centrum oraz częściowo na wschodzie. Po południu słoneczna aura powinna zagościć już w całym województwie. Termometry wskażą od 29 st.C na północy do nawet 33 st.C na zachodzie.