Prognoza na 14-16 sierpnia: Dużo słońca oraz komfortowa temperatura. Pogoda rozpieści.

Prognoza na 14-16 sierpnia: Dużo słońca oraz komfortowa temperatura. Pogoda rozpieści.

13 sierpnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Jak ten czas szybko leci… jeszcze nie tak dawno dopiero co rozpoczynały się wakacje i już niestety, ale dobiegają one końca podobnie jak lato które jest jedną z najbardziej lubianych pór roku. Pomimo że ubywa nam dnia i słońce świeci już o kilkanaście minut krócej niż w lipcu, to 3 weekend sierpnia nas nie zawiedzie i przyniesie kontynuacje przyjemnej letniej aury. Będzie dużo słońca oraz co najważniejsze na termometrach pojawią się całkiem przyjemne wartości.

Piątek to dominacja bezchmurnego nieba, choć od czasu do czasu mogą pojawić się na nim niegroźne chmury. Przez cały dzień bez opadów, ale z nieco silniejszym wiatrem, który w porywach osiągnie prędkość 30 km/h. Na termometrach od 26 st.C na przeważającym obszarze do 27 st.C na południowym zachodzie. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa.

Sobota będzie o jeden stopień chłodniejsza. Na termometrach w całym województwie zobaczymy 25 kresek. W ciągu dnia przeważać ma pogodna aura i czysty błękit nieba raczej się nie pojawi. Wiatr z kierunków wschodnich w porywach do 35 km/h. Ciśnienie stabilne. W południe na barometrach w lublinie zobaczymy 1016 hPa.

Niedziela to powiedzmy poprawa pogody. Praktycznie wszędzie przez cały dzień możemy liczyć na czysty błękit nieba. W dodatku będzie ciut cieplej, bo słupki rtęci wskażą 26 kresek w cieniu. Wiatr południowo-wschodni w porywach do 35 km/h. Ciśnienie delikatnie wzrośnie do 1018 hPa.

Co przyniesie tydzień ? Szczegóły pojawią się w niedzielnej, tygodniowej prognozie pogody.