Do końca lipca bez upału ? To może być pierwszy taki przypadek od 20 lat.

Do końca lipca bez upału ? To może być pierwszy taki przypadek od 20 lat.

22 lipca 2020 0 przez Paweł Reducha

Mamy już 22 lipca i jak dotąd ani razu temperatura w województwie lubelskim nie przekroczyła progu 30 st.C. Czy w tym miesiącu jest jeszcze cień szansy na upał ? Sprawdźmy najnowsze prognozy.

Jeśli jesteście zwolennikami temperatur oscylujących w przedziale 30-35 st.C to niestety, ale musimy was nieco zmartwić. Do końca lipca upału raczej nie doświadczymy, choć będzie gorąco, ponieważ w ostatnich dniach lipca spodziewamy się temperatury przekraczającej próg 25 st.C.

Najbliższe dni to wciąż kontynuacja niezbyt wysokich temperatur, które będą oscylować w granicach 20 kresek. Dopiero od piątku możemy liczyć na więcej ciepła i temperatury rzędu 20-26 st.C. Do wysokich temperatur dojdą opady oraz burze tak więc za pięknie to nie będzie. Warto dodać, że prognozy odnośnie temperatury nie są zbyt stabilne, dlatego prognoza może być obarczona błędem.

Nie mniej jednak jeśli sprawdzi się powyższy scenariusz, to będzie to oznaczało pierwszy od 20 lat lipiec bez upału. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2000 roku gdy absolutna temperatura maksymalna wyniosła 26.9 st.C.

Opublikowany przez meteoprognoza.pl Sobota, 11 lipca 2020

Jak się okazuje w lipcu do upału, zabrakło naprawdę nie wiele, bo 10 lipca w całym województwie temperatura wzrosła do 29 st.C. Co ciekawe we Włodawie do osiągnięcia 30 st.C zabrakło zaledwie 0.1 st.C.

Na koniec dobra informacja dla ciepłolubnych. Pierwsze dni sierpnia mogą przynieść 33- stopniowy upał… Więcej na ten temat w prognozie miesięcznej, która ukarze się w najbliższych dniach.