Tygodniowa prognoza pogody: Ochłodzenie oraz stabilizacja aury. Koniec tygodnia burzowy

Tygodniowa prognoza pogody: Ochłodzenie oraz stabilizacja aury. Koniec tygodnia burzowy

19 lipca 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Aktualnie lato się rozkręciło, mamy duże ilości słońca, temperatury przekraczają 25 stopni, ale już nie długo sytuacja się zmieni. Sprawdźmy szczegóły.

Pierwszy dzień nowego tygodnia to dalszy ciąg wysokich temperatur oraz burz. Jutro oraz w nocy z poniedziałku na wtorek przez Polskę będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, który będzie wypychał gorące masy powietrza na wschód. W rezultacie przyniesie on ochłodzenie oraz burze.

Poniedziałkowe burze nie powinny być gwałtowne, ale mogą przynosić podtopienia a oprócz tego słabe opady gradu oraz silniejszy wiatr do 90 km/h. Komórki burzowe pojawią się po 13:00 i będą z nami aż do godzin nocnych.

Od wtorku czeka nas zapowiadane ochłodzenie, ale i tym samym stabilizacja aury, która potrwa do weekendu. Temperatury za dnia w tym okresie będą oscylować na poziomie 19-22 stopni. Noce będą chłodne, a w szczególności noc ze środy na czwartek kiedy to w powiecie bialskim niewykluczony jest spadek temperatury do 9 kresek. Na pozostałym obszarze 10-11 stopni.

Od piątku zaczniemy dostawać się pod cieplejsze, ale niestabilne masy powietrza. W weekend czekają nas burze, które w niedziele mogą być bardzo groźne i przynieść duże szkody. Prognoza z uwagi na odległy termin może ulec zmianie, nie mniej jednak bacznie przyglądamy się najnowszym wyliczeniom

Zdjecia: meteolu, Max Pixel.