Prognoza pogody dla Polski na czwartek. Zbliża się podmuch gorącego powietrza.

Prognoza pogody dla Polski na czwartek. Zbliża się podmuch gorącego powietrza.

8 lipca 2020 0 przez Łukasz Sieligowski

Zanim nastanie dzień o poranku pamiętajmy o cieplejszym odzieniu. Temperatura spadnie do 7/10 stopni. Punktowo odnotujemy zaledwie 5 kresek powyżej zera- tak będzie w okolicy Kielc.

W ciągu dnia na wschodzie, południu i w centrum bez opadów i sporo słońca. O poranku dużo błękitnego nieba także na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu- jednak w szczególności w dwóch pierwszych regionach pojawią się po południu przelotne opady deszczu.

Na zachodzie kraju padać zacznie już przed południem- na północ od Słubic, Świebodzina, Poznania, Bydgoszczy- tam bez parasoli do pracy nie wychodźmy. Będą to zarówno ciągłe jak i przelotne opady deszczu do 5-10 mm/24h.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1018 hPa i będzie spadać, co oznacza zmianę pogody. Już w piątek zbliży się od zachodu do nas niż, który zaciągnie z południe ciepłe powietrze. Skutkiem tego zamieszania będą temperatury na poziomie 27/29 stopni w piątkowe popołudnie na południu naszego kraju. Im bliżej Morza Bałtyckiego tym chłodniej- na północy również liczne przelotne opady i burze.

Epizod lata potrwa 1 dzień i powróci lipcopad. To prawdziwe lato odwiedzi nas w 3 dekadzie miesiąca.