Tygodniowa prognoza pogody: Będzie zdecydowanie chłodniej. Możliwe burze

Tygodniowa prognoza pogody: Będzie zdecydowanie chłodniej. Możliwe burze

5 lipca 2020 0 przez Paweł Reducha

Po gwałtownych burzach i podtopieniach nastała chwila spokoju. W ostatnich dniach mamy do czynienia z dużą ilością rozpogodzeń oraz brakiem opadów, których w czerwcu nie brakowało. Warto wspomnieć o tym, że miejscami suma opadu znacznie przekroczyła 200 l wody na każdy metr kwadratowy. Co przyniosą najbliższe dni ? Sprawdźmy.

Z nadejściem nowego tygodnia czeka nas dalsza kontynuacja pogodnej oraz gorącej aury. Przez większą część dnia w poniedziałek możemy liczyć na dużo pogodnego nieba, lecz wieczorem pojawi się więcej chmur i na południu województwa pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry w całym województwie wskażą 26 kresek.

Wtorek do przyjemnych należeć już nie będzie. Termometry miejscami wskażą jedynie 15 st.C, a w dodatku dominować będzie zachmurzenie całkowite, które ustąpi dopiero w godzinach wieczornych.

Kolejne dni to przewaga chmur, a także przelotnych opadów, od których odetchniemy jedynie we środę oraz niedzielę. W dodatku w piątek oraz sobotę w wielu miejscach z pewnością zagrzmi. Burze na szczęście nie będą gwałtowne.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą: środa 19 st.C, czwartek 20 st.C, piątek 22 st.C, sobotę 21 st.C oraz 19 st.C w niedzielę.

Ciśnienie w Lublinie wyniesie: Poniedziałek 1009 hPa, wtorek 1014 hPa, środa 1017 hPa, czwartek 1016 hPa, piątek 1018 hPa, sobota 1013 hPa, niedziela 1022 hPa

Prognozowana tygodniowa suma opadu.

Fot tytułowe: Pixbay