Prognoza na 3-5 lipca. Czy to będzie najpiękniejszy wakacyjny weekend w tym roku?

Prognoza na 3-5 lipca. Czy to będzie najpiękniejszy wakacyjny weekend w tym roku?

3 lipca 2020 0 przez Paweł Reducha

O ile piątkowe przedpołudnie na Lubelszczyźnie nie zachwyca, ponieważ mamy dużo chmur, z których miejscami pada deszcz to już dziś możemy Was zapewnić, że ten weekend zapisze się jako najpiękniejszy w tym sezonie wakacyjnym. Sprawdźmy szczegóły!

Pierwszy weekendowy wieczór będzie jeszcze przekropny. W piątek do godziny 22:00 w najróżniejszych regionach województwa lubelskiego spodziewane są przelotne opady deszczu oraz pojedyncze słabe burze. Wieczorem podczas gdy wiele osób będzie grillować, bądź spędzać czas w namiotach temperatura wyniesie około +18/+20 stopni- będzie dość przyjemnie.

Sobotni poranek będzie dość rześki. O wschodzie słońca temperatura spadnie do przeważnie 12-14 stopni. Nieco cieplej 15 stopni wzdłuż Bugu. Przez całą sobotę na niebie królować będzie słońce. W wielu regionach niebo pozostanie błękitne od świtu do zachodu słońca. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci zbliżą się do 25 stopni. Najcieplej 26 stopni odnotujemy wzdłuż linii Wisły, natomiast najchłodniej 24 stopnie wzdłuż Bugu. Wiatr powieje słabo do 25 km/h. W sobotni wieczór będzie niemalże bezwietrznie.

W niedzielę o poranku dość chłodno. Temperatura spadnie w pobliże 12-14 stopni. Jeszcze chłodniej na obszarze łąk i zastoisk mrozowych, gdzie temperatura spadnie w okolice 9-10 stopni powyżej zera. W ciągu dnia słupki rtęci na naszych termometrach będą bardzo szybko rosnąć dzięki bardzo dużej dawki słońca. Niebo przez cały dzień będzie niemal zupełnie bezchmurne. Miejscami pojawią się niegroźne cumulusy dobrej pogody. Zrobi się już gorąco. W najcieplejszym momencie dnia poczujemy przyjemne 26-28 stopni. Lokalnie w okolicy Puław, Annopola nawet 29 stopni. W słońcu temperatura przekroczy próg 30 stopni. Wiatr powieje słabo z kierunków zmiennych.

Wszystko wskazuje, że to będzie najpiękniejszy weekend w tym sezonie wakacyjnym 🙂 .

Źródło zdjęcia: https://kamery.nocowanie.pl/okuninka___jezioro_biale/124379/