Tygodniowa prognoza pogody: Burzowa aura nie odpuści. Możliwe podtopienia.

Tygodniowa prognoza pogody: Burzowa aura nie odpuści. Możliwe podtopienia.

21 czerwca 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Po bardzo burzowym tygodniu, wielu z nas liczy na spokojną aurę. Niestety prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne, ale w zamian możemy liczyć na wysokie temperatury. Sprawdźmy szczegóły.

Poniedziałek to będzie najbardziej niebezpieczny dzień z całego tygodnia pod względem zjawisk atmosferycznych. Burze mogą być gwałtowne i powodować zalania poprzez intensywne opady deszczu. Możliwe są również opady gradu o średnicy do 4 cm oraz wiatr w porywach do 90 km/h. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia 25 kresek.

Kolejne dni tygodnia, to codzienne burze, które wystąpią szczególnie w godzinach popołudniowych. Zjawiska już tak gwałtowne jak do tej pory nie będą, ale nadal będzie groźnie. Burze będą uaktywniać się po południu i trwać do późnych godzin nocnych. Spodziewać się ich możemy w całym województwie. W czasie burz na niewielkim obszarze mogą spadać ogromne ilości wody, a to może doprowadzić do podtopień.

Będzie ciepło, we wtorek jedynie delikatnie się ochłodzi do poniżej 18 stopni, ale od środy czeka nas już powrót wysokich temperatur. Niestety wraz ze wzrostem temperatur, również spodziewany jest wzrost wilgotności powietrza. Będzie gorąco, ale i bardzo duszno. Do końca tygodnia temperatury będą oscylować w okolicach 24-26 a nocami powyżej 15 kresek.

Przypominamy, że burza to lokalne zjawisko i może być tak, że w jednej miejscowości burzy nie doświadczymy cały tydzień a kilkanaście czy kilkadziesiąt km dalej, będzie wręcz przeciwnie.

Zdjęcie: Paweł Łacheta , meteolu.pl