Prognoza pogody na czwartek: Burzowej aury ciąg dalszy. Wydano ostrzeżenie.

Prognoza pogody na czwartek: Burzowej aury ciąg dalszy. Wydano ostrzeżenie.

18 czerwca 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Dziś na szczęście odpoczniemy od gwałtownych zjawisk atmosferycznych, lecz nie oznacza to, że burz nie będzie. W godzinach popołudniowych i wieczornych zagrzmieć może w całym województwie. Z tego powodu zastał wydany 1 stopień zagrożenia. Oprócz tego będzie pogodnie i gorąco. Sprawdźmy szczegóły.

O poranku na wschodnie mamy czysty błękit nieba a w centrum oraz na zachodzie dominują chmury, z których jeszcze przelotnie pada deszcz. Ja wynika z obrazów satelitarnych, zachmurzenie odsuwa się na zachód, a więc przed nami słoneczne godziny. Termometry o godzinie 5:00 wszędzie wskazały 18 kresek.

Aktualne zdjęcie satelitarne. (Aktualizacja co kilka minut)

Animacja satelitarna - Polska

Z upływem godzin jednak należy liczyć się ze wzrostem zachmurzenia. Nastąpi to prawdopodobnie po godzinie 10:00. Oprócz tego po południu będą pojawiać się lokalne opady pochodzenia konwekcyjnego oraz burze mogące powodować podtopienia.

W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 23 st.C w centrum oraz południu przez 24 st.C w pasie od Chełma przez Lubartów po Ryki do 25 st.C na północy województwa. Wiatr chwilami powieje silniej do 45 km/h z kierunków południowo-wschodnim. Jedynie w trakcie burz silniejszy, w porywach do 80 km/h. Z uwagi na podwyższoną wilgotność powietrza (65%) będzie duszno. Wpłynie to tak, że na temperaturę odczuwalną, która może być nieco wyższa niż ta widoczna na termometrach.

Fot tytułowe: Pixbay