Tygodniowa prognoza pogody: Wilgotno i gorąco. Nie zabraknie gwałtownych zjawisk.

Tygodniowa prognoza pogody: Wilgotno i gorąco. Nie zabraknie gwałtownych zjawisk.

14 czerwca 2020 0 przez Paweł Reducha

Kończący się tydzień zgodnie z prognozami przyniósł wiele burzowych dni. Nawałnice zrywały dachy, powalały drzewa a tak, że powodowały liczne podtopienia. W wielu miejscach spadł również grad o średnicy 3-5 cm powodujący liczne straty w uprawach. Najbliższe dni, choć nie będą już upalne, to jednak przyniosą one kontynuacje gwałtownych zjawisk.

Początek nowego tygodnia w porównaniu z poprzednimi dniami rozpoczniemy delikatnym chłodem. W ciągu dnia dominować ma zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach wszędzie zobaczymy 21 kresek. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 35 km/h dlatego temperatura odczuwalna może być odrobinę niższa niż ta widoczna na termometrach.

Wtorek będzie znacznie cieplejszy i burzowy. Temperatura maksymalna według najnowszych danych wzrośnie do 25 st.C. Wszędzie poza południowo-wschodnią częścią Lubelszczyzny gdzie mogą wystąpić burze, możemy liczyć na dużo chwil ze słońcem. Zjawiska na szczęście nie powinny być gwałtowne. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 27 km/h. Jedynie w trakcie burz będzie silniejszy i może chwilowo wzrosnąć do 60 km/h.

Od środy czeka nas powrót gwałtownych burz oraz zrobi się duszno. Choć na termometrach między innymi w środę oraz czwartek zobaczymy 23-24 st.C to temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni wyższa za sprawą podwyższonej wilgotności powietrza. Poza tym w godzinach popołudniowych codziennie na terenie całego województwa będą pojawiać się burze, które będą mogły pozostawiać po sobie zniszczenia.

Na termometrach w środę zobaczymy 23 st.C, czwartek 25 st.C, piątek 24 st.C a w sobotę oraz niedzielę 27 st.C.

Prognozowane ciśnienie:

Poniedziałek: 1012 hPa, wtorek: 1012 hPa, środa: 1010 hPa, czwartek: 1007 hPa, piątek: 1008 hPa, sobota: 1010 hPa, niedziela: 1011 hPa

Prognozowana suma opadu:

Fot tytułowe: Patryk Witkowski