Tygodniowa prognoza pogody: Letnie ciepło prędko nie nadejdzie. Anomalia wciąż ujemna.

Tygodniowa prognoza pogody: Letnie ciepło prędko nie nadejdzie. Anomalia wciąż ujemna.

24 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Przed nami ostatni miesiąc maja, a zarazem meteorologicznej wiosny, który dużych zmian w pogodzie nie przyniesie. Pojawi się co prawda więcej opadów oraz burz, ale będzie wciąż chłodno z ujemną anomalią.

Nowy tydzień rozpoczniemy zachmurzeniem dużym z wysypem komórek konwekcyjnych, które mogą pojawić się wszędzie. Miejscami może również zagrzmieć, ale uspokajamy, burze nie powinny być gwałtowne. W trakcie komórek opadowych można spodziewać się silniejszego wiatru w porywach do 60 km/h, opadów drobnego gradu oraz ulewnego deszczu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 15 kresek.

Wtorek i środa będzie odrobinę cieplejsza, ponieważ na termometrach zobaczymy 18-20 st.C. Poza tym czeka nas identyczny typ pogody jak w poniedziałek, czyli dominacja chmur z przelotnymi opadami deszczu i burzami, których w środę będzie zdecydowanie mniej i wystąpią one przede wszystkim na południu oraz centrum województwa. Wiatr słaby, jedynie w trakcie burz silny i porywisty.

W czwartek oraz piątek nieco się ochłodzi i ponownie możemy spodziewać się wysypu konwekcji podobnie jak i dużego zachmurzenia. Termometry wskażą 13-16 kresek powyżej zera.

Weekend to pogorszenie się aury. Nad naszymi głowami pojawi się zachmurzenie całkowite, a wraz z nim długotrwałe opady deszczu co jest dobrą informacją. W sobotę na termometrach zobaczymy 13 st.C a w niedzielę 16 st.C.

Piątek oraz sobota będzie wietrzna z porywami wiatru dochodzącymi do 50-60 km/h.

Prognozowana suma opadu do 31.05.2020

Jak wynika z prognoz, dzienna anomalia temperatury będzie wynosić około -2 st.C, a więc zimy maj jest już pewny. Ostateczna anomalia za obecny miesiąc może wynieść -2 st.C.