Nocą temperatura na wysokości 2 metrów może spaść poniżej zera. Specjalna prognoza temperatury.

Nocą temperatura na wysokości 2 metrów może spaść poniżej zera. Specjalna prognoza temperatury.

22 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Przed nami zdecydowanie najzimniejsza noc maja. Temperatura za kilkanaście godzin poszybuje ostro w dół. Na wysokości dwóch metrów przewidujemy spadki do zera a przy gruncie do nawet -5 st.C.

Nocą niebo będzie praktycznie wolne od chmur, a wiatr ucichnie. Oznacza to idealne warunki na mocne spadki. Choć noce są już krótkie, to jednak potrafi zmrozić. Między innymi minionej nocy pomimo niewielkiego wiatru na południowym zachodzie województwa na wysokości dwóch metrów odnotowano -0.2 st.C.

Patrząc na najświeższe prognozy i biorąc pod uwagę sprzyjające warunki, spodziewamy się, że najbliższej nocy temperatura minimalna wyniesie od 3 st.C na zachodzie do 1 st.C oraz zera na pozostałym obszarze. Lokalnie na północny oraz centrum niewykluczone są spadki do -0.5 st.C. Na wysokości 5 cm nad poziomem gruntu termometry mogą wskażą od -1 do nawet -5 st.C.

Zaznaczamy, że ostatecznie prognozowana temperatura może nieznacznie się różnić od tej widocznej na termometrach. Wiele tutaj zależy przede wszystkim od prędkości wiatru, zachmurzenia oraz terenu. Co ważne miejscami temperatura może być jeszcze niższa. Chodzi tutaj oczywiście o takie miejsca jak mrozowisko, w których spadki temperatury są dość silne. Mrozowisko to przede wszystkim obniżenie terenu, w których gromadzi się chłodne powietrze.

Kolejne dni na szczęście bez przymrozków.