Prognoza na weekend: Czeka nas pogodowa przeplatanka. Sprawdź szczegóły.

Prognoza na weekend: Czeka nas pogodowa przeplatanka. Sprawdź szczegóły.

21 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Przedostatni weekend maja znaczących zmian pogodowych nie przyniesie. W najbliższych dniach czeka nas kontynuacja przymrozków, pojawi się chwilowy powiew ciepła oraz spadnie deszcz. Dominować będą chmury i niestety wciąż będzie wietrznie.

Noc z 21/22.05.2020

Nocą wszędzie z wyjątkiem krańców wschodnich gdzie pojawi się niewielkie zachmurzenie, ufunduje nam bezchmurne niebo. Padać nie będzie, a wiatr w porywach osiągnie prędkość 15 km/h. Miejscami wiatr ucichnie całkowicie, co spowoduje nagły spadek temperatury. Na termometrach zobaczymy od 4 st.C na ścianie wschodniej do 3-2st.C na pozostałym obszarze. Przy gruncie niewykluczony spadek temperatury do -2 st.C.

Piątek 22.05.2020

Od godzin porannych ze wschodu na zachód będzie przemieszczać się strefa zachmurzenia dużego a lokalnie zwłaszcza na zachodzie Lubelszczyzny całkowitego, która do godzin popołudniowych swoim zasięgiem obejmie całe województwo. Wszędzie możliwe są przelotne opady niewielkiego deszczu. Wiatr z kierunków północno-zachodnich w porywach do 40 km/h. Termometry wskażą 13 kresek. Z uwagi na silniejszy wiatr temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa. Ciśnienie na barometrach w Lublinie wyniesie 1023 hPa.

Noc 22/23.05.2020

Noc na obszarze całego województwa przyniesie bezchmurne niebo. W dodatku prędkość wiatru spadnie do zera, a to oznacza mocne spadki temperatury. Według najświeższych prognoz termometry na wysokości dwóch metrów wskażą 3 kreski powyżej zera, ale miejscami temperatura może być jeszcze niższa. Przy gruncie spadki do -3 st.C.

Sobota 23.05.2020

Początkowo możemy liczyć na dużą ilość słońca, lecz z upływem czasu z zachodu na wschód będzie przemieszczał się front atmosferyczny. Oznacza to wzrost zachmurzenia oraz opady, które dotrą na zachód Lubelszczyzny późnym wieczorem. Pomimo pochmurnego nieba będzie ciepło, ponieważ słupki rtęci w całym województwie wskażą 18 kresek. Wiatr słaby w porywach do 15 km/h. Ciśnienie w Lublinie wyniesie 1022 hPa.

Niedziela 24.05.2020

Noc z soboty na niedziele podobnie jak niedziela przyniesie zachmurzenie całkowite oraz lekkie ocieplenie, gdyż termometry nocą podobnie jak w pierwszej części dnia wskażą 11 kresek. Dopiero po południu możemy liczyć na większą liczbę rozpogodzeń oraz nieco wyższą temperaturę, która w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 15 st.C. Wieczorem wciąż będą występować przelotne opady deszczu oraz niewykluczone są lokalne, słabe burze. Wiatr będzie silniejszy i w porywach osiągnie prędkość 60 km/h. Ciśnienie w Lublinie wyniesie 1018 hPa.

Prognozowana suma opadu wyniesie od 10 l wody na północny oraz wschodzie do 15 l na południu.