Tygodniowa prognoza pogody + prognoza dla wędkarzy. Co przyniesie nowy tydzień ?

Tygodniowa prognoza pogody + prognoza dla wędkarzy. Co przyniesie nowy tydzień ?

17 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Przyszły tydzień to kontynuacja kapryśnego i chłodnego Maja. Podobnie jak w kończącym się już tygodniu zdarzą się ciepłe dni, ale przeważać będą niższe temperatury oraz chmury, z których spadnie deszcz. Opady śniegu nam nie grożą, lecz zamiast tego pojawią się groźne dla roślin przymrozki.

Pierwsze trzy dni nowego tygodnia to przewaga zachmurzenia dużego a lokalnie całkowitego. Na termometrach w poniedziałek zobaczymy 16°C, wtorek 18°C a w środę 13°C. Codziennie zwłaszcza w dzielnicach północnych mogą zdarzyć się niewielkie przelotne opady deszczu. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 40-66 km/h dlatego temperatura odczuwalna może być nieco niższa. Ciśnienie będzie w miarę stabilne. Noce dzięki przewadze chmur ciepłe z temperaturą powyżej 5 kresek powyżej zera.

Groźnie zrobi się w czwartek, piątek oraz sobotę. Pojawi się więcej rozpogodzeń, co w nocy przyczyni się do mocnych spadków temperatury. Choć za dnia termometry wskażą 14 kresek, to nocą spadnie ona do zera. Lokalnie przy sprzyjających warunkach minus może wystąpić na wysokości dwóch metrów. Przy gruncie spodziewamy się spadków do -3, a nawet -5°C

Zmiana pogody nadejdzie z piątku na sobotę kiedy w drugiej części nocy wzrośnie zachmurzenie i wystąpią opady deszczu, które będą nam towarzyszyć aż do niedzieli.

Prognozowana suma opadu wyniesie od 10 l na północny, przez 12-15 l w centrum do 25 l na południu.

W tygodniu opublikujemy specjalną prognozę temperatury gruntu oraz zostaną wydane odpowiednie ostrzeżenia. Obserwujcie nas na bieżąco.

Pod spodem specjalna prognoza dla wędkarzy.