Nadciąga ulewa. Spadnie blisko 20 l wody. Gdzie opady będą najintensywniejsze ?

Nadciąga ulewa. Spadnie blisko 20 l wody. Gdzie opady będą najintensywniejsze ?

13 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Nad Lubelszczyznę nadciąga kolejna już w maju strefa opadów, z której spadnie blisko 20 l wody na każdy metr kwadratowy. Niestety aura nie będzie sprawiedliwa, ponieważ choć opady spodziewane są w całym województwie, to jedynie na południu będą one najintensywniejsze i przyniosą najwyższą sumę opadu.

Jak wynika z najświeższych prognoz. Na krańcach południowych pierwsze opady pojawia się już dziś około godziny 21:00 i z upływem czasu w wolnym tempie będą się one przemieszczać w kierunku północnym, a jednocześnie wschodnim.

W czwartek nad ranem opady swoim zasięgiem obejmą całe województwo pomijając jedynie powiat bialski oraz łukowski. Około godziny 05:00 niech was nie zdziwią opady deszczu ze śniegiem, bo on w okolicach Włodawy oraz w centralnej części województwa jest możliwy. Uspokajamy, że opady będą miały charakter przeważnie symboliczny, ale nie można wykluczyć, że chwilami mogą być intensywne. Na zabielenie krajobrazów z uwagi na wysoką temperaturę nie mamy co liczyć.

O 09:00 strefa opuść granice województwa, ale to nie oznacza końca opadów. W ciągu dnia z zachodu wkroczy druga, która ponownie w centralnej oraz południowej części Lubelszczyzny przyniesie silniejsze opady.

Prognozowana suma opadu do 14 mają godziny 23:00 wyniesienie od 1 l na północy przez 4-9 l w centrum do 15-20 l na południu.

Poza opadami czwartek będzie chłodny. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 10 kresek powyżej zera.