Skażona Piszczka powodem śnięcia ryb w Krznie ? “Woda śmierdzi i ma gęstą konsystencję”

Skażona Piszczka powodem śnięcia ryb w Krznie ? “Woda śmierdzi i ma gęstą konsystencję”

11 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Mija dokładnie tydzień, odkąd internet obiegły dramatyczne zdjęcia ukazujące śnięte ryby w Krznie, które zaobserwowano w Białej Podlaskiej. Czy doszło do skażenia wody, dowiemy się oficjalnie za niecały tydzień, ale jak informują nas coraz częściej czytelnicy, brudna woda od dłuższego czasu jest zauważalna w okolicach Międzyrzeca a dokładnie w rzece Piszczka, w której jak można zobaczyć na nagraniu płynie brudna woda z widocznymi plamami. W dodatku rzeka ma nieprzyjemny odór oraz gęstą konsystencję.

Piszczka to niewielka rzeka, która jest lewym dopływem Krzny o długości 23,39 km i powierzchni zlewni 135,65 km². Rzeka płynie przez powiat łosicki i powiat bialski. Uchodzi do Krzny w Międzyrzecu Podlaskim.

Jak poinformował nas czytelnik, od kilku tygodni jakby ścieki płyną Piszczką, która w Międzyrzecu Podlaskim wpływa do rzeki Krzna. Dodaję, że woda śmierdzi oraz ma gęstą jak zupa konsystencję… Otrzymaliśmy nagranie, na którym widać brudną wodę z widocznymi plamami. Nagranie pochodzi z 10.05.2020. Zobaczcie sami.

Skąd wypływa tak brudna woda ? Tego nie wie nikt. Sprawie przyglądamy się uważnie i o dalszym jej przebiegu będziemy informować na bieżąco. Na tę chwilę nic więcej nie możemy powiedzieć…

Więcej informacji wkrótce.