Dziś lato jutro chłód. Wtorkowy poranek przyniesie ochłodzenie i opady śniegu.

Dziś lato jutro chłód. Wtorkowy poranek przyniesie ochłodzenie i opady śniegu.

11 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Już jutro w godzinach porannych na północy województwa mogą wystąpić opady mokrego śniegu. Choć temperatura będzie dodatnia, to jednak miejscami opady będą na tyle intensywne, że zdołają one na moment zabielić krajobrazy. Na szczęście to będzie jedynie chwilowy incydent i co ważne prognozy sprzed kilku dni mówiące o pokrywie 5-10 cm się nie sprawdzą.

Jak wynika z najświeższych prognoz, opady mokrego śniegu pojawią się we wtorek w godzinach 05:00-7:00 i wystąpią one w szczególności w dzielnicach północnych, z tym że nie wykluczamy pojawienia się pojedynczych płatków śniegu również w centralnej części województwa. Tam opady będą symboliczne. Nieco gorzej klaruje się sytuacja na krańcach północnych, ponieważ tam miejscami opady mogą chwilami intensywne.

Temperatura w podanych powyżej godzinach na omawianym obszarze wniesie jedynie 1-2 stopnie powyżej zera, dlatego lokalnie może się zabielić. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej to jedynie 0.1-1 cm.

Incydent będzie chwilowy, ponieważ po 9:00 nastąpi wzrost temperatury do 8 kresek powyżej zera.

Co ciekawe o godzinie 04:00 rano nad województwem będziemy mieli potężny kontrast termiczny. Na południowym wschodzie termometry wskażą 14 st.C a na zachodzie już tylko 4 st.C.

Fot: GDDKIA